Підводне енергосховище: канадське ноу-хау

0
164


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Канадський стартап Hydrostop розробив оригінальну технологію зберігання енергії за допомогою повітряних куль, поміщених під воду. У загальних рисах суть нововедення полягає в наступному. Енергія конвертується в стиснене повітря, яке під високим тиском закачується в високоміцні балони, розташовані під поверхнею води. У години найбільш інтенсивного енергоспоживання потрібно лише повернути вентиль: потік повітря під тиском води спрямується назад і за допомогою спеціального конвертера заповнить лакуну в електриці. Використовувати енергосховище  можна в поєднанні з будь-яким типом генерації, але особливо актуально цей винахід для нестабільної вітрової та сонячної енергії.
Компанія використовує технології горизонтального буріння, практично всю систему монтуючи з берегової лінії, тому для установки енергокуль такого типу  потрібен лише один невеликий буксир. Зараз технологію на озері Онтаріо займається найбільша канадська енергокомпанія Toronto Hydro. Якщо  випробування будуть успішними, тоді Hydrostoр отримає великий прибутковий контракт. За словами директора стартапа Hydrostoр Кертіса Ван Валлегема, його компанія сама практично нічого не виробляє, а лише працює над монтажем обладнання від інших виробників. Наприклад, ті ж повітряні балони використовуються для рятувальних операцій на морі.
Проект на озері Онтаріо має потужність в 1 МВт, але компанія здатна зробити інабагато  більш потужні установки – на 10,50 і навіть 100 МВт. При цьому ціна буде залежати більшою мірою від природних умов, ніж від вартості обладнання. Як зазначає Ван Валлегем, зараз фахівці Hydrostoр займаються вивченням акваторії поблизу великих прибережних міст, щоб виявити ідеальні для свого проекту місця.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.