Поєднавши рідкісний викопний мінерал з особливостями будови очей комах, вчені отримали інноваційні сонячні панелі

0
129


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Очі комах мають фасеточну структуру. Завдяки такій будові винахідники змогли використати цю особливість для створення захисту чутливих сонячних панелей.

Природа створює геніальні винаходи. Вченим досить помітити деякі з них і адаптувати під реальне застосування в житті.

Комахи вже навчили працівників науки конструювати безпілотники. Особливість цих пристроїв в тому, що вони не припиняють літати навіть після виходу з ладу. Тепер же комахи, а точніше – їх очі, підкинули науковій громадськості ідею створення спеціальної плівочки для сонячних панелей, яка прибирає сонячні відблиски.

Група вчених Стенфордського університету зацікавилася цим питанням. Провівши ряд досліджень і з’єднавши воєдино фізику і природний винахід, вони отримали карколомний результат.

Слід зауважити, що почалося все зі створення сонячних панелей нового покоління. Вчені застосували в конструкції фотовольтаїчну речовину, здатну під дією сонячного світла створювати напругу.

Матеріал, який вже придбав визнання серед вчених, називають «перовскіт». Він хоч і рідкісний, зате порівняно недорогий. Фахівці пророкують йому прекрасне майбутнє у відновлюваній енергетиці.

Перовскіт здатний стати гідною заміною традиційному для сонячних панелей кремнію без втрати якості.

Значним мінусом даного матеріалу є його чутливість до погодних примх. Підвищена вологість, висока температура або механічний вплив виводять інноваційні панелі з ладу. Перовскіт втрачає свої властивості при такому впливі. Вчені прийшли до висновку, що необхідно розробити спеціальний захист для поверхні панелі.

Професор Рейнхольд Даускардт стверджує, що чутливість і крихкість матеріалу обумовлені його структурою. У перовскіта вона кристалічна (як у кухонної солі), тому він схильний до впливу багатьох зовнішніх несприятливих чинників.

У пошуках варіантів для створення захисту панелей, вчені звернули увагу на будову очей комах. Фасеточні очі складаються з окремих осередків. Зовні вони схожі на стільники бджіл.

Саме таку модель науковці університету і застосували для інноваційних сонячних панелей. «Стільники» з перовскіта були захищені спеціальним шестикутним каркасом. Ширина захисного покриття склала 500 мікрометрів.

За словами розробників, захисне покриття зроблено з епоксидної смоли. Цей матеріал відрізняється дешевизною і широко застосовується в електроніці. Епоксидна смола стійка до механічних впливів і руйнівних впливів зовнішнього середовища, тому виявилася ідеальним варіантом для даного виду панелей.

Після ряду досліджень вчені прийшли до висновку, що така інноваційна будова сонячної панелі жодним чином не впливає на її продуктивність.

Розробники також протестували панелі в екстремальних умовах. Півтора місяці перовскітні панелі піддавалися впливу температури в 80 градусів Цельсія. Вологість при цьому становила 85 відсотків. Перевірку панелі пройшли на відмінно і на виході показали той же результат, що і на початку експерименту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.