Покрівля з сонячних батарей. Як ефективно використовувати всю площу даху?

0
2106


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

На сьогодні сонячними панелями на даху будинку вже не здивувати, хоча й, на жаль, зустрічаються вони нечасто, особливо в Україні. Інша справа – цілісна крівля з фотоелементів. Такий підхід не тільки дозволить отримувати максимум з кожного квадратного сантиметру вашого даху, а й не спотворить зовнішній вигляд будинку, що є однією з основних проблем традиційних сонячних батарей та сонячних колекторів.

Thin_Film_Flexible_Solar_PV_Installation_2Типи покрівель з сонячних батарей

Зробити дах свого будинку максимально прибутковим можна двома шляхами. Перший спосіб, це крівля даху зі звичайних сонячних батарей, які просто заміщують собою черепицю. Другий спосіб передбачає використання гнучких сонячних батарей поверх вже готової крівлі. Обидва способи на рівних конкурують один з одним та мають власні сильні та слабкі сторони.

Крівля з класичних сонячних батарей

Крівля зі звичайних жорстких сонячних батарей в цілому більш ефективна та дає до 100 Вт з 1 квадратного метру. Також вона дешевша. Але має суттєвий недолік. Її можливо встановити тільки під-час спорудження даху будинку. І якщо ваше житло вже побудовано, то для встановлення такого «енергетичного» даху, вам доведеться знімати крівлю, або встановлювати сонячні панелі поверх неї. Також пласка форма сонячних батарей незвична для даху пересічного будинку і підходить тільки для споруд з сучасним дизайном.

Покрівля з гнучких сонячних батарей

Покрівля майже всіх приватних будинків хвиляста, але для гнучких сонячних панелейtalamo це не проблема. Вони представляють собою звичайну плівку з фотоелементами товщиною в декілька міліметрів, яка відрізняється високою гнучкістю і може повторювати всі контури крівлі. В такому випадку, єдине що зміниться на екстер’єрівашого житла – колір даху, адже сонячні батареї мають чорний та темно-коричневий кольори. Також варто зазначити, що гнучкі сонячні батареї можуть бути «нанесені» на дах в будь-який момент, незалежно від його готовності.

Серед недоліків гнучких сонячних батарей можна виділити меншу ефективність, через SOLOPOWERroofщо вони здатні видати 75 Вт з 1 метра квадратного. Також вони дорожче звичайних сонячних батарей, що збільшує термін за який така крівля себе виправдає. І наразі за підрахунками сонячна плівка здатна окупитися лише за 10 років, хоча й варто зазначити що термін її експлуатації набагато більше 10-ти років.

Вплив покрівлі з сонячних батарей на дизайн будинків

З іншої сторони використання таких покрівель може змінити зовнішній вигляд пересічного будинку, адже його фасад має підходити під плаский дах, кут нахилуякого буде найбільш ефективним з точки зору збирання сонячних променів. В ціломутаких підхід може призвести швидкої зміни зовнішнього вигляду міст та сіл, на те що ми зазвичай бачимо в фільмах про майбутнє.

Перспективи «сонячних покрівель»

На сьогодні обидва види покрівель набувають дедалі більшої популярності, особливо на тлі падіння цін на сонячні батареї, 20090421-building-integrated-solar-tilesяк твердого так і гнучкого типу. Вони найбільш часто зустрічаються у прогресивних країнах, та розміщуються на нових будинках на рівні зі звичайними сонячними панелями. Також варто звернути увагу на те, що на сьогодні цілісна крівля з сонячних батарей використовується великою кількістю пересічних громадян, які відрізняються сміливістю в проектуванні власного житла, якої так бракує громадянам нашої країни.

Щодо України, то подібні інновації конче необхідні задля здобуття енергетичної незалежності. Адже вони дозволяють використовувати менше блакитного палива, та зменшують навантаження на ТЕС та ТЕЦ. Також вони здатні забезпечити енергетичну незалежність віддалених сіл та містечок. А використання їх на основі зеленого тарифу дозволить отримати додатковий пасивний заробіток.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.