Польская енергетика буде в найважчій ситуації в Європі

0
169


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Доповідь ENTSO – E показує, що цього літа польська електроенергетична система буде в найважчій ситуації в Європі. Країна попросила навіть сусідів про аварійне відкриття для них доступу потужністю 1000 MВт. Проте ситуація має бути краща, ніж кілька років тому.

Кілька днів тому ENTSO – E, тобто організація, яка об’єднує операторів передатних мереж в Європі, опублікувала піврічну доповідь, яка підсумовує останню зиму і прогнози, що роблять висновок на літо 2016 року. Доповідь “складається” з частин, написаних окремими операторами, які описують ситуацію у своїх країнах.

Попередній був написаний вже після нещасливого 10 серпня 2015 року, коли оператор передатної системи і уряд вимушні були ввести обмеження в споживанні струму для фірм.

Доповідь ENTSO – E є наступним сигналом набату для Польщі. Частина країн повинна займатися імпортом, щоб задовольнити попит, але існуючі транскордонні потужності є достатніми, щоб покрити попит. Виключенням є Польща, де безпека поставок енергії може бути під загрозою в скрутних умовах. Йдеться передусім про ті дні, в які над Польщею утримувалася б жарка погода у поєднанні з наднизьким рівнем річок і високою температурою води.

У такій ситуації польські вугільні електростанції (в т.ч. Kозенце, Рибник і Oстролука із загальною потужністю понад 5300 MВт) не можуть скидати в річки і озера достатньої кількості гарячої води з енергетичних блоків, через що вони не зможуть працювати з повною парою. У такі дні немає також вітру, що рухає понад 5500 MВт вітрових турбін.

У свою чергу, узв’язку зі спекою, енергоспоживання росте на близько 2000 MВт (близько 10 відсотків), а Польща, на противагу сусідів, майже взагалі не розвинула сонячної енергетики, яка найбільше енергії поставляє саме в таких ситуаціях.

– У зв’язку з можливими нестачами в доставках енергії у разі виникнення скрутних умов літом 2016 р. PSE попросило операторів передатних (у інших країнах Європи – редактор) мереж про тимчасові дії, які забезпечили б PSE мінімум 1000 MВт з імпорту на синхронних (тобто з Німеччиною, Чехією і Словаччиною – редактор) з’єднаннях принаймні в ситуації загрози, – ми читаємо в доповіді ENTSO – E.

Йде мова про те, щоб забезпечити підтримку в ситуації аварії однієї з польських системних електростанцій або частини мережі. Без цього Польща не буде здатна виконувати основного критерію безпеки N – 1, який говорить, що система в кожен момент повинна працювати так, що аварія одного з яких-небудь його елементів не приведе до катастрофи.

У доповіді ENTSO – E читаємо, що саме тому PSE і німецький оператор 50 Hertz наважилися вимкнути тимчасове з’єднання Крайник-Верраден, завдяки чому кругові передачі можна буде краще контролювати на іншому з’єднанні. Обидві країни інформували про це кілька місяців тому. Проте доповідь констатує, що є це тимчасове і недостатнє рішення, а реальне поліпшення ситуації не настане раніше 2018 року.

Експерти, безпосередньо відповідальні за безпеку енергетичної системи, заспокоюють проте, що цього року ситуація значно краща, ніж рік тому.

Дійсно, Польща має значно менше ремонтів вугільних електростанцій. Працює вже теплоелектроцентраль Орлену у Вроцлавку, яка сьогодні постачає до системи понад 400 MВт. Також введений в експлуатацію енергетичний міст з Литвою з потужністю 500 MВт, яким у разі загрози може транспортуватися енергія з Росії і Скандинавії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.