Постраждалі від конфлікту території України стануть сировинною базою

0
246


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Найближчим часом наша країна зможе реалізувати проект з вирощування міскатуса на територіях, уражених військовим конфліктом. Сума гранту, виділеного Україні країнами НАТО, становить близько трьохсот тисяч євро.

Країни НАТО досить тривалий час займаються відновленням і підтримкою регіонів, постраждалих від збройних конфліктів. Під патронатом університету Яна Євангеліста Пуркіне, європейські держави реалізують проект «Наука заради миру і безпеки».

Постраждалі від військового втручання держави гостро потребують підтримки ззовні, в тому числі і матеріальної. Для відновлення областей України було вирішено зробити насадження міскантусу з метою поліпшення загального екологічного стану регіону та впровадження технологій альтернативної енергетики. Міскантус – прекрасна сировина для біопалива. З нього можна робити спеціальні паливні гранули, що мають високу тепловіддачу.

Області України, що постраждали від військового конфлікту, отримають можливість налагодити виробництво біологічного палива для власних потреб, тим самим здешевивши електроенергію.

У роботах по реалізації даного проекту беруть участь фахівці різних держав. Главою місії від країн, які не входять до складу НАТО, була обрана Стефановская Тетяна, яка має вчений статус доцента і знаходиться в складі педагогічного колективу Національного університету біологічних ресурсів і природокористування України. Також до програми відновлення областей долучилася команда «Львівського політехніка» на чолі з доцентом Шаповал Павлом. З іноземних учасників проекту можна відзначити наукові організації зі Сполучених штатів і деякі інститути Казахстану, що працюють в даному напрямку.

За словами співавтора проекту доктора наук Підліснюк Валентини, впровадження нововведень буде відбуватися протягом трьох років. Дані терміни включають наукову розробку проекту, запуск в роботу технологій з виробництва біологічної маси на території нашої країни і напрацювання бази наукових даних з патентами на інноваційні розробки.

Технології по вирощуванню міскантусу і його використання з метою відновлення і придушення негативного впливу на земельні ресурси були представлені до уваги громадськості на семінарі-тренінгу у Львові. Міскантус – це багаторічна трава, яка може досягати висоти понад чотири метри. Науковці, які проводять дослідження в рамках проекту, стверджують, що використання забруднених земель в постраждалих від військового конфлікту областях найбільш раціональний варіант створення сировинної бази. Території, уражені військовими діями, не можуть дати придатний для вживання урожай в силу своєї забрудненості. Тому вирощування промислових культур, використовуваних в якості біопалива дозволить сприятливо вплинути на екологію областей і забезпечить регіон дешевою електроенергією. Міскантус був обраний в якості основної культури по ряду причин:

– в процесі вирощування рослина очищає грунт, на якому виростає;

– активно дає урожай на протязі 20 років без вторинної посадки;

– ідеально підходить для виготовлення біологічного палива;

Велика частина грантових коштів піде на закупівлю хімічного обладнання, яке буде вести контроль за якістю біологічного палива і попереджати потрапляння в виробництво забрудненої сировини.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.