Поворотний пристрій слідкування за сонцем

0
1467


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Загальна дисперсія світла сонця, яка використовувалася раніше, не давала відмінного результату. Точніше сказати, той результат, який людство отримувало, не можна було при всіх його показниках назвати ідеальним. Сонячні батареї встановлювалися стаціонарно і перебували в одному зафіксованому положенні. Система слідкування за сонцем вирішила цю проблему.

Сонячний трекер

Максимальна енергія, яку можна отримати, буде генерована в разі перпендикулярного напрямку сонячних променів на площину батарей. У зворотному випадку ефективність сонячних батарей вкрай мала – приблизно 10-15%. Якщо використовувати систему автоматичного наведення батарей на сонце, можна підвищити результат на 40%

 

Як це працює

Пристрій стеження складається з двох важливих частин: механізму, який здійснює поворот і нахил батарей в потрібну сторону і електронної схеми, яка приводить в дію механізм.

Розташування батарей визначається географічною широтою місцевості, де вони повинні бути встановлені. Наприклад, потрібно встановити батареї в місцевості, яка відповідає 330 північної широти. Це означає, що вісь пристрою повинна бути повернута на 330 по відношенню до горизонту землі.

Саме обертання можливе завдяки двигуна, робота якого регулюється автоматикою. Автоматика «стежить» за місцем розташування Сонця на хмарочосі і в міру його просування в західному напрямку дає сигнал двигуну робити поворот всіх батарей.

Цікавим видається той факт, що живлення для двигуна забезпечується від самих сонячних батарей. Стеження за сонцем робить саме сонце, а це теж економія коштів.

 

Особливості конструкції

Для детального пояснення наведемо приклад, як використовувалися сонячні промені батареями раніше. Наприклад, сонячна батарея виконана з двох панелей, кожна з яких містить три елементи. Елементи з’єднані паралельно. Панелі монтуються таким чином, щоб між ними був прямий кут. В такому випадку мінімум одна панель в будь-якому випадку буде «вбирати» сонячні промені.

solar-treker

Панелі утворюють кут в 90 градусів, бісектриса якого спрямована строго на сонце. Якщо всю конструкцію повернути на 45 градусів вправо або вліво, одна панель буде працювати, друга – не діяти. Така позиція використовувалася для того, щоб вловлювати сонячні промені однією батареєю в першу половину дня, а в другій половині за справу береться друга батарея.

Однак із застосуванням поворотного пристрою автоматичного стеження, можна назавжди забути про проблеми розташування батарей. Тепер всі вони без винятку будуть мати звернені під кутом 90 градусів поверхні до сонця.

ustroistvo-treker-sxema

Схема автоматичного повороту повинна також для більшої ефективності роботи враховувати наявність факторів, які обмежують енергію сонячних променів. Немає сенсу використовувати живлення в разі туману, дощу або хмарності, коли сонце заховане повністю або частково.

 

Особливості конструкції

Автоматичні системи стеження промислового виробництва більш прогресивні як в технічному плані, так і в естетичному. Однак це зовсім не означає, що пристрої, які були виготовлені в домашніх умовах, є неповноцінними. Вони можуть мати деякі недоліки, але в будь-якому випадку мають високий показник.

treker-dvuxkoordinatniy

Чому його купують і чим приваблює  конструкція:

  • Пристрій не вимагають комп’ютерної настройки і програмного забезпечення;
  • GPS-приймач зчитує дані про місцевий час, а також про місцезнаходження;
  • Легка вага, що досягається використанням легких металів (алюміній і його сплави);
  • Наявність комунікаційного порту дає можливість вчасно діагностувати неполадки в роботі;
  • Ремінний привід, що приводить в дію механізм більш надійний, ніж шестерінчастий;
  • GPS-приймач завжди оновлює дані про час, так що збій виключений – наприклад, робота в нічний час неможлива;
  • Будь-яка конструкція вимагає мінімального втручання з боку людини;
  • Дозволяє працювати при будь-яких можливих атмосферних впливах, в тому числі низьких і високих температурах.

 

Можливість виготовлення своїми руками

Якщо є можливість і бажання, то завжди можна спробувати виготовити пристрій самому. Звичайно, це трохи важко, адже потрібно не тільки глибокі знання і навички в електромоделюванні, а й додаткові зусилля для виготовлення самої щогли, при монтажі сонячних батарей і т.п.

treker-solnechniy

Уважно вивчивши форуми, можна сміливо заявляти про те, що є професіонали не промислового рівня. У різних регіонах (де це доцільно і рентабельно) вже давно не дивиною стало використання сонячних батарей з поворотноб системою стеження.

Різні майстри пропонують свої схеми, напрацювання, діляться досвідом. Так що, якщо виникла потреба удосконалити конструкцію сонячних батарей і підвищити продуктивність, завжди є можливість зробити це самостійно, не витративши при цьому чималих фінансових коштів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.