Практичний посібник з монтажу сонячних панелей на даху будинку своїми руками

0
2540


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

В останні роки альтернативні джерела енергії знаходять все більше союзників з числа рядових громадян. Особливою популярністю користуються сонячні панелі (батареї). Цій технології вже кілька десятків років – панелі використовувалися в космонавтиці ще з 60-х років, а в будинках Америки – в якості альтернативного джерела опалення.

У даній статті ми розглянемо монтаж сонячних панелей на поверхні даху, послідовність і спосіб монтажу поетапно.

монтаж сонячних панелейКожен будинок унікальний, він розташований в певній місцевості і це слід врахувати при монтажі сонячних панелей. Наприклад, при темному кольорі покрівлі будинку необхідно використовувати світле покриття. Хорошим варіантом стане гідробар`єр світлого кольору, так як він захистить дах від попадання вологи і не дасть перегрітися фотоелементу. Кут установки панелей повинен бути 30 градусів.

Перш за все, на даху слід зробити розмітку для опорних стійок. Варто звернути увагу на те, що стійки необхідно розташувати паралельно одна одній на відстані 100-120 сантиметрів. Кронштейни кріпляться до поверхні даху анкер-клином (дюбель 6х65).

Монтаж даного елемента досить простий: для початку слід просвердлити отвір, потім в нього необхідно помістити мастило (солідол або подібні склади), поставити анкер і вбити. Такий спосіб фіксує належним чином, адже анкер використовується також для монтажу рам, рейок, металевих профілів до бетону, каменю та цегли, а значить дане навантаження витримає без проблем. Безпосередньо анкер слід закріпити на опорних рейках даху, на яких була перш змонтована метало-черепиця. У разі, коли дах виконаний з бетону, монтаж значно спрощується – достатньо лише встановити анкери на відстані метра один від одного. Можна використовувати дюбель 8х65.

Можливе використання руберойду на основі скловолокна, який володіє такими якостями:

  • стійкість;
  • міцність;
  • низька вага;
  • пластичність;
  • можливість застосування на дахах різних форм і з різним кутом.

Важливо пам’ятати одне важливе правило: роботи з монтажу виконуються в теплу і суху погоду.

Крім цього слід звернути увагу на те, що поверхня повинна бути підготовлена. В першу чергу її слід ретельно очистити від сміття. Покрівля повинна бути рівною і попередньо знежиреною (можна застосувати з цією метою Уайт Спіріт, наприклад). Перш ніж почати монтаж необхідно прогрунтувати всю площу.

Далі на кронштейн потрібно покласти нагрітий руберойд таким чином, щоб він виступав за краї деталі не менш ніж на 5 сантиметрів. Дати йому трохи охолонути і тільки після цього можна продовжити роботи.

На кронштейн кріпиться рейка. Краще використовувати цинковий профіль гарячого оцинкування з товщиною покриття 70-150 мкм. Такий підхід запобігає появі корозії і гарантує термін служби близько 25 років. Щоб уникнути корозії кріплення краще вибрати алюмінієві.

Після монтажу основної конструкції можна переходити до монтажу кабельної частини сонячних панелей.

Кабель постійного струму слід укласти під металоконструкцію. Кабелі служать з’єднанням усіх сонячних панелей з подальшим виходом на комутатор та інвертор. Дріт кріпимо до тильної сторони профілю пластиковими хомутами для простоти монтажу і уникнення впливу зовнішнього середовища.

Сама сонячна панель кріпитися на оцинкований профіль типу ” ЛС-ПРОФІ ”, який стійко переносить забаганки зовнішнього середовища і не піддається корозії, що надзвичайно важливо для даного процесу.

Профіль кріпитися кронштейном, причому однією стороною до рейки, а іншою – до покрівлі. Все з’єднання потрібно монтувати оцинкованими болтами (М8 або подібні), використовуючи дриль або перфоратор.

Слід зауважити, що при з’єднанні не варто поспішати. Кріпити профілі між собою необхідно гайкою і болтом М8, створюючи при цьому міцне і надійне з’єднання.

Далі використовуються притиски для утримання самої панелі. Притиск монтується на профіль покрівельними саморізами RAL8017 4,8х35 – саме вони дають гарантію надійного з’єднання при простому монтажі. Монтувати потрібно на два саморізи, які будуть розташовані на відстані 20 мм один від одного.

Згідно з представленим проектом, кабелі постійного струму виходять до трансформаторної підстанції. Монтаж трансформаторної підстанції проводиться наступним чином: підстанція кріпиться до стіни будинку дюбелем не менше 100 мм і діаметром не менше 10 мм для надійного зчеплення. Для цієї мети знадобиться перфоратор з потужністю не менш як 1200 Вт. Для підключення до загальної енергомережі використовується електрокабель на 10 кВт, який відразу підводиться до міської лінії електропередач.

Монтаж сонячних панелей по вищеописаному методу проводиться за алгоритмом, який дає можливість звести до мінімуму витрачений час, гроші і втрати енергії в майбутньому.

Докладний, але більш короткий алгоритм монтажу сонячної панелі:

1) в бічний паз профілю встановлюються кронштейни для монтажу до покрівлі;

2) вибирається місце і монтується кронштейн до даху (при цьому витримується відстань не більше 1,5 м в центрі і два по краях);

3) проводиться регулювання профілю, так як при неправильному регулюванні буде з’являтися механічний тиск, що призведе до виходу з ладу батарей. В ідеалі повинна бути витримана одна площина.

4) монтується притиск (один двосторонній притиск по центру і два кінцевих притиски з обох боків);

5) далі ставляться панелі і фіксуються притисками.

Слід зауважити, що за сонячними панелями майбутнє нашої планети. Велика справа просування нашої країни по шляху енергонезалежності починається з кожного з нас. Установка сонячних панелей економить кошти і оберігає довкілля.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.