Придніпровська теплова електростанція може в майбутньому трансформуватись в потужну СЕС

0
273


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Спеціалісти-екологи Дніпропетровської області б’ють тривогу стосовно наслідків функціонування Придніпровської ТЕС. Вчені наполягають на тому, щоб існуючу теплову електростанцію закрили, а на її місці облаштували сонячну електростанцію. Очільник екологічної ради міста Дніпра Ангурець Олексій зазначає, що Придніпровська ТЕС несе реальну небезпеку навколишньому середовищу в рамках області. Наразі поблизу електростанції відмічене значне перевищення допустимої кількості шкідливих викидів в атмосферу. Екологи з обласної ради звернулися до мера міста з проханням закрити Придніпровську ТЕС та звести на її місці альтернативну електростанцію.

Окрім мерії екологи також надіслали лист-звернення до Кабміну, але у відповідь отримали формальний малоінформативний припис, який свідчить про байдуже ставлення до даної проблеми та небажання її вирішувати.

Пан Ангулець на даному етапі має намір організувати ініціативу з проведення засідання Національної екологічної ради України. Даний захід покликаний долучити представників влади до  проблеми забруднення навколишнього середовища вугільною теплоелектростанцією та знайти шляхи реального вирішення цієї ситуації в найближчий час. Спеціалісти-екологи стверджують, що негативних наслідків від функціонування Придніпровської ТЕС можливо позбутися протягом 7-8 років. Існує два шляхи вирішення цього питання:

  • приведення теплоелектростанції до роботи того рівня, що відповідає державним екологічним нормам;
  • забудова сонячної електростанції.

Застосування другого варіанту допоможе створити додаткові робочі місця для місцевих жителів, а також зможе забезпечити теплом близько 15-20% мешканців лівого берега річки Дніпро.

Загальну вартість проекту зі зведення нової СЕС оцінюють один мільйон доларів за мегават потужності. Враховуючи той факт, що Придніпровська теплова електростанція має потужність у більш ніж 1700 мегават, будівництво сонячної електростанції потребуватиме немалих фінансових затрат. За підрахунками спеціалістів строк окупності проекту становить близько 5-6 років.

На даний момент керівництво Придніпровської ТЕС наголошує на тому, що власних фінансів підприємства для реконструкції електростанції недостатньо.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.