Приклад села в Німеччині, яке перейшло виключно на альтернативну енергетику

0
116


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Невелике село під назвою Фельдхайм, що у Німеччині, використовує для енергозабезпечення тільки екологічну енергію. Селище розташоване за 70 кілометрів від столиці.

Делегати з нашої країни оглянули німецьке поселення в середині жовтня поточного року. Голова Держенергоефективності Савчук Сергій та група його колег прибули в Фельдхайм з метою ознайомлення з їх особливостями енергозабезпечення аби перейняти досвід для України.

Перехід селища на «зелену енергію» був фінансово забезпечений компанією “Energiequelle GmbH”, яка виступила у ролі інвестора.

Жителі міста Троєнбрітцен та муніципалітет населеного пункту також активно долучились до реалізації проекту.

Основною потужністю селища Фельдхайм є вітряна електростанція. Її потужність становить 123 мегавата, до складу станції входять 55 вітряків. За підрахунками експертів ВЕС надає селищу близько 250 мільйонів кіловат-годин електричної енергії щороку.

Ще одним джерелом енергозабезпечення є сонячна електростанція, що має потужність 2,25 мегават. СЕС складається з тисячі сонячних панелей та генерує у рік близько 2700 мегават-годин електроенергії. Цієї кількості «зеленої» енергії достатньо аби забезпечити потреби приблизно 6 сотень будинків.

Також у селищі було зведено спеціальну акумулюючу станцію, що забезпечує безперебійну роботу та підтримку частоти електричної мережі. Дана станція має потужність 10 мегават.

Окрім того на території Фельдхайма встановили біогазову установку, потужність якої 526 кіловат. Вона надає жителям селища теплову та електричну енергію. Біогазова установка працює на тваринних відходах та силосі.

У якості допоміжного джерела теплової енергії у селищі існує й твердопаливна котельня, що функціонує завдяки відходам від деревообробки та приводиться в дію в зимовий період. Новітня котельня надає у належній кількості мешканцям міста гарячу воду та обігрів помешкань.

Компанія-інвестор також подбала і про створення приватних теплових та електричних мереж.

За словами очільника селища, їх населений пункт для реалізації проекту був обраний абсолютно випадково. Неподалік від села було зведено вітропарк та СЕС і це наштовхнуло на думку про створення незалежної енергетичної мережі.

Мешканці селища повністю підтримали проект та залишились задоволені результатом на всі 100%. Адже, така організація енергозабезпечення населеного пункту ніяк не шкодить довкіллю та дозволяє помітно заощадити кожній конкретній родині.

Мешканці селища вклали з особистих коштів по три тисячі євро кожен. Зате тепер вони сплачують за комунальні послуги на 30 % менше ніж раніше. До того ж, жителі Фельдхайма мають гарантію, що ціни на електроенергію та опалення не будуть збільшуватись, тому строк окупності їх вкладень скоротиться. В країні ж навпаки – вартість енерго- та теплозабезпечення постійно зростає.

Очільник Держенергоефективності України офіційно надав запрошення меру міста Троєнбрітцен (енергонезалежне поселення є його частиною) щодо участі у IX Міжнародному інвестиційному бізнес-форумі «Відновлювана енергетика та енергоефективність у промисловості». Даний захід покликаний продемонструвати українській спільноті досвід інших країн відносно застосування відновлюваних джерел енергії. Важливість цієї події в тому, що більшість прикладів теоретично можуть бути втілені і на території нашої країни.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.