Приватні СЕС в Україні набувають рекордних масштабів – їх кількість перевищила тисячу

0
201


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Альтернативна енергетика в нашій країні впродовж минулого року зробила справжній прорив, примноживши масштаби використання відновлюваних джерел в рази. Кількість приватних домогосподарств, які обзавелися сонячними панелями, сягнула однієї тисячі і невпинно продовжила зростати. Для порівняння,  у 2015 році приватних СЕС було у чотири рази менше.

Така позитивна динаміка свідчить про те, що українці оцінили очевидну вигоду використання чистої енергії, як в економічному, так і у екологічному сенсі.

До того ж клімат нашої країни активно сприяє розвитку різних галузей альтернативної енергетики.

Для більш повної картини позитивних змін спеціалісти даної галузі провели підрахунки загального обсягу потужності домогосподарств. Згідно статистичних даних, показники потужності збільшилися у сім разів.

Якщо наприкінці 2015 року сумарна потужність сонячних панелей приватного вжитку становила трохи більше двох мегават, то кінець наступного року представив результат у вигляді майже 17 мегават.

За словами очільника «Держенергоефективності» Савчука Сергія, значний приріст потужності зумовлений тим, що приватні господарства почали вводити в експлуатацію сонячні панелі, що мають більшу потужність. Цей факт легко пояснити: перші приватні СЕС створювались як пробний варіант. Тому мало сенс встановлення малопотужних панелей, що було зумовлено їх порівняно невеликою ціною. Протягом року сонячна електростанція приватного вжитку показувала власнику свою продуктивність. Дохід від даних пристроїв підрахувати зовсім неважко, тому власники приватних господарств почали розширювати свої володіння, докуповуючи більш потужні сонячні установки.

Додатковим поштовхом для активного розвитку даної сфери альтернативної енергетики стала політика Уряду, спрямована на підтримку приватних домогосподарств.

У 2015 році був прийнятий закон, що дозволяє приватним СЕС потужністю менше тридцяти мегават реалізовувати вироблену електроенергію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.