Реформи в галузі енергетики України здатні залучити безліч інвесторів

0
57


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Через два роки в нашій країні повинні сформуватися як мінімум кілька ринків електричної енергії.

Глава держави затвердив Законопроект про ринок електроенергії. Підписання цього Закону датоване 8 червня поточного року.

Дана ініціатива була втілена в реальність в рамках 3-го енергетичного пакету Євросоюзу. Таким чином, Президент окреслив конкретні напрямки розвитку українського енергоринку не тільки в короткочасній, але і в довготривалій перспективі.

Законопроект довгий час обговорювався у Верховній Раді і неодноразово допрацьовувався через чималу кількість спірних пунктів. В кінцевому підсумку був знайдений оптимальний варіант Закону, який буде сприяти виникненню здорової конкуренції між постачальниками електроенергії.

Основна мета Законопроекту – лібералізація енергетичного ринку в Україні та створення передумов для становлення оптимальної вартості електрики. Завдяки реформуванню, формуванням ціни буде займатися сам ринок, а не регулятор (як було раніше).

Експерти стверджують, що в повній мірі Закон торкнеться всіх ланок цього ланцюга ближче до 2019 року. Саме з цього моменту на території нашої країни виникне відразу кілька енергоринків:

– внутрішньодобовий;

– ринок на добу вперед;

– енергоринок 2-сторонніх договорів;

– балансуючий;

– енергоринок допоміжних послуг.

Дане розмежування в першу чергу буде вигідно безпосередньо споживачеві. Держава від такої диференціації теж залишиться в плюсі, так як набагато спроститься і матиме більш точні показники облік використовуваної електричної енергії. Слід також відзначити появу нових робочих місць, які будуть виникати поступово для фахівців різних областей, в тому числі обслуговуючого і технічного персоналу.

Крім усього перерахованого вище, Законопроект покликаний створити конкурентний і чесний енергоринок, що враховує реальні показники енергоспоживання в нашій країні.

Фахівці відзначають, що вже в короткочасній перспективі з’являться нові перспективні напрямки для фінансування проектів іноземними інвесторами.

З огляду на той факт, що «зелений» тариф досить високий (у порівнянні з показниками інших країн Європи), очікувати значних капіталовкладень в альтернативну енергетику більш ніж розумно. У разі, якщо реформування ринку піде стрімко і прозоро, то відновлювальна енергетика України незабаром стане надзвичайно приваблива для інвесторів.

Втілення вищеописаного сценарію, безумовно, призведе до того, що альтернативна енергетика стане гідним конкурентом традиційної.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.