Рекордні низькі ставки за енергію від сонячної енергетики на аукціоні в Замбії

0
207


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Влада Замбії організувала аукціон для інвесторів, зацікавлених в побудові сонячних ферм. Аукціон зібрав провідних девелоперів сонячних ферм на світі, а пропозиції, що перемогли, заклали рекордно низькі ціни за енергію – як оцінюють експерти Всесвітнього Банку – найнижчі з отриманих донині в Африці і одні з найнижчих у світі.

До аукціону, організованого в Замбії у рамках проекту Scaling Solar, долучилися провідні девелопери сонячних ферм. Остаточно аукціон виграли дві пропозиції – італійського енергетичного концерну Enel, а також спільна пропозиція американського девелопера First Solar і французького Neoen.

First Solar і Neoen склали пропозицію, яка засновує побудову ферми з потужністю 45 MВ, пропонуючи ціну за енергію, яка продається, на рівні 0,06 USD/кВт\ч. У свою чергу Enel повинен продавати енергію з ферми потужністю 28 MВ за ціною 0,078 USD/кВт\ч

У аукціоні стартували також інші магнати глобального ринку сонячної енергетики – в т.ч. французькі EDF Energies Nouvelles і Shanghai Electric Power.

Бенефіціанти аукціону повинні закрити фінансування планованих інвестицій упродовж трьох місяців і реалізувати їх впродовж року.

Переможці аукціону отримають право на продаж енергії за постійною, гарантованою на 25 рік ціною, яка у той час не індексуватиметься.Прогнозується, що реальна ціна в цілому періоді користування сонячних ферм буде нижча.

International Finance Corporation, що належить до Всесвітнього Банку та управляє програмою Scaling Solar, оцінює, що, маючи на увазі нестачу індексації, в цілому періоді підтримки реальна, рядова ціна складе близько 0,047 USD/kкВт\ч, тобто буде наближена до рівня, досягнутого в аукціонах в Перу і Мексиці.

Зараз тільки близько 1/5 жителів Замбії мають доступ до електричної енергії. Завдяки побудові сонячних ферм потенціал енергетики Замбії повинен вирости на 5 відсотків. Енергетична система цієї країни домінує через гідроенергетику, а посуха, яка останніми роками торкнулася Замбії, спричинила проблеми з доставками енергії.

Аукціони в Замбії були організовані при співпраці International Finance Corporation, відділу Всесвітнього Банку у рамках ініціативи Scaling Solar, метою якої є підтримка інвестиції в сонячні ферми f в Африці.

Програма Scaling Solar робить можливою побудову сонячних ферм в африканських країнах завдяки організації аукціону із забезпеченням вигідних умов фінансування або страхування. Мета э та побудова упродовж трьох років потужностей сонячної енергетики на рівні 1ГВ.

 

International Finance Corporation оцінює, що використання такого потенціалу, при рівні тарифів, запропонованих в аукціоні в Замбії, даватиме заощадження понад 7 млрд. доларів порівняно з виробництвом енергії з використанням нафти. Вартість генерації з нафти в Африці складає коло 0,2 USD/кВТ\ч.

 

Замбія повинна провести наступні аукціони для сонячної енергетики, а їх організацію у рамках Scaling Solar планують також Сенегал і Мадагаскар.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.