Ринок електрокарів нашої держави займає 5 щабель серед розвинених країн світу за швидкістю розвитку

0
121


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Нещодавно світовій громадськості було представлено дані дослідження, згідно якого, Україна увійшла в п`ятірку світових лідерів за темпами розвитку ринку електромобілів.

Сполучені Штати, Японія та Нідерланди залишились позаду нашої країни. Випередити нас у рейтингу вдалося Китаю, Швеції, Норвегії та Ісландії.

Оцінювання розвитку ринку електромобілів у різних країнах відбувалось за наступними пунктами:

  • зростання частки екологічних транспортних засобів в умовах ринку;
  • сприяння розвитку даної галузі з боку влади та чиновників;
  • динаміка розбудови інфраструктури і т.д.

Визначення лідерів відбувалось за 100-бальною шкалою. Наша країна отримала 39 балів. Найбільші оцінки отримали Китай та Норвегія. Їх рівень розвитку ринку електрокарів був оцінений у 50 балів. Це свідчить про те, що країнам є куди активно просуватись у даному напрямку та досягати нових вершин.

Україна змогла отримати такі результати завдяки динамічному збільшенню частки електричних автівок у загальному об’ємі придбаних за минулий рік транспортних засобів. За 2016 рік українці закупили 2500 електромобілів, що склало 4 %. Також стало відомо, що більша частина даних транспортних засобів раніше були у використанні. Близько 50 % електрокарів марки Nissan Leaf.

Наша країна значно випереджає європейські держави у сфері розвитку інфраструктури. В Україні функціонують близько 20 швидкісних зарядних станцій.

Окрім цього, все більш широкого розповсюдження набувають зарядки як публічного, так і приватного вжитку. За попередніми підрахунками загальна кількість зарядних станцій становить більше шестисот. Наша держава випередила країни СНД за кількістю зарядок і це лише перші кроки України на шляху до енергетичної незалежності.

Слід зазначити, що значний вплив на розташування у рейтингу мала політика Уряду щодо підтримки та стимулювання розвитку ринку електрокарів. У 2015 році було прийнято законопроект, який виключив митний збір на ввіз електричних автівок.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.