Роль вітру в альтернативній енергетиці США: реалії та майбутнє

0
286


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Впродовж останнього десятиліття потужність вітрової енергетики зросла в розмірі 20-30% у рік в Сполучених Штатах та країнах Європи. Але вітер досі забезпечує лише кілька відсотків від загального обсягу споживання електроенергії в США. Втім, експерти прогнозують щорічне зростання кількості обладнання та введення його в енергообіг.

Sandia National Laboratories багато років розробляла відповідні проекти для Міністерства енергетики США. Американські фахівці вбачають велику кількість потенціалу енергії вітру. Завдяки неодноразовим дослідженням вдалося з’ясувати, що ресурсів вітру на суші і на морі цілком вистачить для забезпечення електричних потреб континенту. Територія від Техасу до Північної Дакоти особливо багата на вітроенергетичні джерела.

Сучасні вітрові турбіни, які розповсюджені у світі – трилопатеві ротори з діаметром 70-80 м. Місце розташування – вершина 60-80-метрової оснрви. Вихідна потужність турбіни регулюється шляхом обертання лопатей по їх поздовжній осі. Майже всі сучасні американські вітряки працюють з ротором, розташованим на вітряному боці вежі. Датчики вітру регулюють вихідну потужність і швидкість обертання ротора для запобігання перевантаження структурних компонентів. Турбіна, як правило, починає виробляти енергію при поривах вітру близько 5,4 м / с. Максимальна потужність досягається при показниках 12,5-13,4 м / с .

Збільшення швидкості вітру на 10% означає збільшення доступної енергії на 33%. Проте, турбіна може захопити тільки частину цього кубічного збільшення енергії. Надто висока потужність може пошкодити ротор електричної системи.

Американці щороку збільшують довжину вежі і розміри вітрових турбін, щоб захопити більше енергійного вітру на значній висоті. Для наземних турбін розмір не зростає так помітно. Більшість виробників наземного вітрового обладнання використання діаметру, більшого за 100 м та вихідною потужністю приблизно 3-5 МВт. Великі розміри на кресленнях проекту можливі, але матеріально-технічні обмеження транспортування деталей по шосе та монтаж з допомогою кранів створюють більше клопотів, а ніж користі.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.