Розумна мережа Smart grid як інноваційне нововведення у питаннях заощадження електроенергії в Україні

0
177


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Сонячна енергетика на території нашої країни зараз розвивається просто вибуховими темпами. Держава усіляко намагається стимулювати та полегшувати даний процес. Нещодавно було прийнято Законопроект про енергоефективність житла, який здатен перевести країну на новий щабель енергетичної незалежності.

Європейські країни вже досить давно почали впроваджувати дані вимоги до будівель. В Україні ця практика ще доволі нова, але прослідкувати найближчі перспективи вже можливо.

Закон про енергоефективність охоплює не лише житлові споруди, але й комунальні та виробничі будівлі. Отже, заощадження електроенергії у майбутньому буде мати великі масштаби.

Уряд ухвалив рішення про визначення класу енергоефективності існуючих будинків, а також зобов’язав забудовників зводити нові будівлі у згоді з вимогами енергетичної ефективності, які активно використовують зарубіжні країни. Окрім державної програми енергоефективності вагомим рушійним фактором у розвитку альтернативної енергетики нашої країни є «зелений» тариф.

Зовсім нещодавно експерти в області відновлюваної енергетики почали говорити про впровадження розумної мережі Smart grid.

Особливість даної системи споживання енергії полягає у тому, що сама мережа здатна проаналізувати доцільність використання енергії в той чи інший час та порекомендувати споживачеві способи заощадження.

Ні для кого не є секретом, що використання двозонних лічильників здатне значно зменшити споживання електрики. Справа в тому, що в певний час електроенергія має тенденцію до здешевшання. Наприклад, якщо споживач вмикає електроприлади після 12 години ночі, то вартість кіловата енергії йому обійдеться майже вдвічі менше, ніж вдень. Це зумовлено тим, що вночі кількість споживаної енергії менша і навантаження на мережу знижене в рази. Такі умови оплати електрики доступні тим, хто встановив двозонний лічильник.

Мережа Smart grid дозволяє використовувати різні новітні інтегровані в мережу системи задля максимальної економії без втрати якості. Тобто, розумна мережа може вмикати бойлери для нагріву води або пральну машину тоді, коли це найбільш доцільно з точки зору економії.

Спеціалісти зазначають, що подібний підхід дозволить знизити енергоспоживання країни вдвічі, а це колосальні кошти, які можна вкласти в розвиток української економіки чи промисловості, тощо.

Окремий пункт Законопроекту визначає вимоги до енергоефективності промислових об’єктів. Наразі виробництва витрачають величезну кількість електроенергії нерозумно.

Враховуючи те, що більша кількість підприємств була побудована дуже давно, їх загальний стан залишає бажати кращого. На сьогоднішній день Держава щільно займається пошуком коштів для фінансування реконструкційних заходів на даних виробництвах.

Закон про енергоефективність здатен вивести нашу країну на зовсім новий рівень розвитку, у тому числі й енергетичного.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.