СЕС у місті Каховка забезпечує енергетичні потреби понад 3,5 тисяч сімей

0
160


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Каховська СЕС потужністю 7 мегават забезпечує в сонячний день 3,5 тисячі будинків електрикою. Сонячна електростанція була введена в експлуатацію у лютому поточного року.

Вона була побудована на земельній ділянці, яка непридатна для використання в сільському господарстві.

Енергію на СЕС генерують сонячні панелі з кремнію. Вони перетворюють сонячне випромінювання на постійний струм. Інверторні установки в свою чергу трансформують постійний струм у змінний. Частота змінного струму становить 50 Гц. Спеціальна підстанція с потужними трансформаторами збільшує напругу для подачі в загальну мережу до потрібних показників. Завдяки такому принципу роботи Каховська СЕС у погожий день може забезпечити енергетичні потреби цілого району міста.

Наразі фахівці прогнозують, що альтернативна енергетика складе значну конкуренцію атомній. Замінити АЕС в повному розмірі на сьогоднішній день вона не зможе, але спеціалісти схиляються до того, що в недалекому майбутньому це може відбутись. Атомна енергетика являється найбільш фінансово затратною та шкідливою для навколишнього середовища галуззю.

«Зелена енергетика» в Херсонській області зараз набирає значних обертів. По-перше, кліматичні умови ідеально підходять для зведення нових сонячних виробництв. По-друге, місцева адміністрація усіляко підтримує нові проекти та сприяє їх швидшому втіленню. Саме тому інвестори виражають бажання вкладати свої кошти у зведення нових сонячних електростанцій у Каховці.

 

Місцева влада впевнена, що кожен новий мегават енергії, отриманої з альтернативних джерел, сприяє енергонезалежності нашої країни та зменшує економічний тиск іноземних постачальників паливних ресурсів.

Окрім того, спеціалісти зазначають, що сонячні електростанції спроможні задовольнити енергетичні потреби «дефіцитних» регіонів або ж окремих господарств.

За попередніми даними альтернативна енергетика може досягти 10 відсотків в енергобалансі країни вже до 2030 року. Багато регіонів України, що є потенційно «сонячними», ще не задіяні у виробництві «зеленої» енергії. Тенденції сьогодення щодо зведення нових потужностей дають надію на енергетично незалежне майбутнє країни.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.