Що таке біокліматична архітектура?

0
948


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Біокліматична архітектура являє собою дизайн, який, з урахуванням клімату регіону, покликаний забезпечити необхідні комфортні умови з мінімальним споживанням енергії і використанням наявних екологічно-чистих джерел енергії (сонце, вітер, вода, ґрунт), що сприяє економії енергії для обігріву, охолодження та освітлення будівель.

Що таке біокліматична архітектура? Методами біокліматичної  архітектури є: використання теплового захисту будівель, застосування пасивних сонячних систем, впровадження систем природного охолодження та освітлення і деякі методи раціонального використання енергії (теплові зони, акумулювання тепла будівельними матеріалами).

Биоклиматична будівля, як показали вимірювання і енергетичне моделювання, дає економію енергії приблизно на 30% в порівнянні з енергоефективною будівлею, а в порівнянні з більш  старими будівлями енергозбереження становить близько 80%.

Біокліматична архітектура залежить від місцевого клімату і ґрунтується на наступних принципах:

  • тепловий захист будівель взимку і влітку за допомогою належної ізоляції і зменшення теплопровідних властивостей огороджувальних конструкцій будівлі і прорізів;
  • використання сонячної енергії для опалення будівель в зимовий період і природного освітлення протягом всього року. Це досягається правильною орієнтацією простору, грамотним розміщенням віконних прорізів, і розташуванням приміщень в залежності від їх потреб в тепловій енергії і освітленні;
  • захист будівель від літнього сонця, головним чином, за допомогою затінення та іншими доступними засобами;
  • видалення тепла з будівлі в літній час природним чином в зовнішнє середовище пасивними методами охолодження, такими як природна нічна вентиляція;
  • забезпечення достатнього природного освітлення і рівномірний розподіл світла в межах приміщень;
  • поліпшення території навколо будівлі і в цілому антропогенного середовища.

chto-takoe-bioklimaticheskaya-arkhitektura

Біокліматична архітектура включає в себе пасивні сонячні системи, які є невід’ємною частиною і структурними елементами будівлі. Вони працюють без зношування механічних частин або додаткового електроживлення і природним шляхом не тільки обігрівають будинок взимку, але і охолоджують влітку.

Пасивні системи діляться на три категорії:

  • системи пасивного сонячного опалення;
  • системи пасивного охолодження;
  • системи природного освітлення.

Біокліматична конструкція будівлі передбачає співіснування і спільну роботу всіх систем, щоб максимально ефективно забезпечити комфортні теплові та оптичні умови протягом усього року.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.