Школи Чернігівської області активно замінюють традиційну систему опалення на альтернативну

0
164


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Чернігівщина виділяється на загальному тлі впровадженням технологій альтернативної енергетики, значно досягнувши успіху в питанні заміни вугілля на дрова і пелети. Подібна практика не є новинкою в межах України, але масштаби такого роду інновацій в Чернігівській області гідні захоплення.

За словами глави Варвинського відділення освіти, Брагинцівська і Леляківська загальноосвітні школи в минулому році подбали про економію під час опалювального сезону і закупили партію брикетів з лузги соняшнику на виробництві в с. Івківці. Покупка була здійснена через безпечну систему з назвою «Прозоро».

Голова відділення освіти смт Варва Кутовий Володимир стверджує, що якісне біологічне паливо, яке має відповідні сертифікати, доставляють у спеціальних упаковках. Альтернативне паливо у вигляді брикетів з соняшнику, тирси або соломи надає достатню кількість тепла, не виділяючи при згорянні їдкого диму.

slslslslslsПрацівники шкільних котелень на власному досвіді переконалися в ефективності нового палива. Хоча брикети горять в рази швидше вугілля (нову порцію палива слід закладати через дві години після попередньої), зате ціна тонни біопалива майже в три рази менше від вартості вугілля.

Школи Городнянського району опалюються гібридними котлами, які функціонують як на газі, так і на біопаливі. В залежності від температури на вулиці, вибирають вид палива (коли великий мороз – опалюють газом, коли температура не надто низька – дровами).

Загальноосвітні заклади в місті Бобровиця за допомогою твердопаливного котла заощадили понад 140 000 гривень.

Глава відділу освіти р. Бобровиця Лоленко Станіслав повідомляє, що в рамках району на даний момент п’ять шкіл експлуатують котли на твердому паливі, а ще десять шкіл – гібридні установки.

Освітянин стверджує, що перевірка газових лічильників у «Чернігівгазі» потягла за собою значні додаткові витрати. Перевірка одного лічильника на справність обійшлася в три сотні гривень. Близько 10 пристроїв газовики визнали несправними і переконливо попросили замінити, при тому, що ціна на один лічильник – більше 2 тисяч гривень. Лоленко станіслав акцентує увагу на тому, що витрати на опалення газом чималі, а якщо додати до цього ще й дорогу експлуатацію обладнання, то мова про доцільність такого палива не йде.

Глава відділу освіти повідомляє, що на даному етапі укладено договір з компанією, яка займається установкою і обслуговуванням альтернативних опалювальних приладів. Послуги, які надаються фірмою, полягають у встановленні твердопаливних котлів, забезпеченні паливом і обслуговуючим персоналом, а також контролі температурного режиму приміщень за допомогою комп’ютерної мережі. Користуючись широким спектром послуг компанії, школи будуть економити близько 10% у порівнянні з оплатою газу.

Школи Ічнянського району опалюються торф’яними брикетами, тирсою і дровами. Голова місцевого відділу освіти Нагорна Світлана повідомляє, що для шкіл району було попередньо закуплено понад 450 кубометрів деревини за ціною близько 150 гривень за кубічний метр. Торф’яні брикети обійшлися в 600 гривень за 1 тонну.

В Ічнянському районі також було укладено договір з опалювальним підприємством і тепер школи обігріваються альтернативним паливом. За словами Світлани Нагорної, в приміщеннях стало значно тепліше, а платять вони тепер в 1,5 рази менше, ніж за газ.

dldldldldl

Переконуючись у ефективності альтернативного палива, школи Чернігівської області впевнено замінюють звичне газове опалення на економічні твердопаливні котли. На їх досвіді чудово простежується динаміка зниження фінансових вкладень у обігрів закладів на час опалювального сезону. Така практика в Україні вже показує конкретні результати у числових значеннях і в грошовому еквіваленті.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.