Шляхи отримання «зеленої» енергії в Китаї: традиційні і не дуже

0
138


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Курс Китаю на стабільний розвиток альтернативної енергетики є прикладом для багатьох європейських країн. Поки інші держави все ще не можуть розпрощатися зі своєю тотальною залежністю від викопного палива, китайці активно впроваджують інновації та отримують відмінні результати. За словами експертів в галузі відновлюваної енергетики, Китай має найбільш високий потенціал в сфері освоєння альтернативних джерел енергії.

У число останніх експериментальних проектів китайських розробників увійшла автомобільна траса, покриття якої виконано з сонячних панелей. Слід зауважити, що дана дорога здатна без шкоди витримати досить значну вагу автотранспорту.

Фотоелектричне покриття автотраси було впроваджено в межах міста Цзинань. Загальна протяжність траси становить більше кілометра. Сонячні панелі покривають не всю поверхню дороги, а лише одну зі смуг. Площа дорожнього полотна, на якому закладені фотоелементи становить майже 6 тис метрів квадратних, а потужність її – 817 кіловат.

На даному етапі траса не приносить відчутного економічного зиску. Експерти стверджують, що отримати його можна за умови залучення 3-ї особи, тобто споживача. В якості надаваних послуг організатори проекту мають намір запропонувати бездротову зарядку електрокарів або навігацію для безпілотних транспортних засобів.

Ще одним незаперечним ноу-хау в галузі альтернативної енергетики стало отримання електроенергії від току крові людини. Дане неоднозначне відкриття належить групі вчених з Університету Фудань. В основу розробки лягло спеціальне вуглецеве волокно. Товщина його становить менше 0,5 мм. Якщо з’єднати нановолокно з електродами і розмістити їх в умовах поточної рідини (головна умова – рідина повинна містити з’єднання солей, як кров), то цього буде достатньо для вироблення електричного струму.

Дана технологія може бути використана з метою підзарядки переносної на тілі людини електроніки або для медичних датчиків. Волокно відмінно гнеться і має еластичну структуру, тому його розміщення в тілі людини не є проблематичним.

Крім цього в Китаї швидкими темпами зростає виробництво біологічного палива. Ще на початку 2015 року країна вважалася новачком в даній сфері альтернативної енергетики. Уряд затвердив державний план на 2016-2020 роки, який передбачає збільшення кількості використання біологічної маси для генерації електроенергії до 58 млн т за рік. Для порівняння: в 2015 ці показники становили трохи більше 35 млн т.

За планом кількість виробленої з біомаси електроенергії до 2020 року має скласти не менше 15 гігават.

Уряд Китаю тримає курс на активне впровадження технологій відновлюваної енергетики та їх продуктивне використання. Такий підхід, безумовно, має ряд переваг, як для економіки країни, так і для навколишнього середовища. Єдиним мінусом таких темпів зростання альтернативної енергетики є різке здешевлення електроенергії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.