Система DustIQ допоможе інвесторам в очищенні сонячних батарей

0
99


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Всюдисущий пил осідає на фотоелементах і знижує їх ефективність. Це турбує як власників величезних фотоелектричних електростанцій, так і приватних власників сонячних батарей.

В екстремальних умовах (сильне забруднення, відсутність опадів, багато місяців без прибирання) втрата продуктивності може досягати 20%. Звичайно, жоден інвестор не може дозволити собі такі втрати і регулярно очищає установки. Турбота про чистоту панелей легше в рази на електростанції, яка має наземні установки і відповідні послуги. Для приватних власників з панелями на даху кожного разу, коли ви чистите сонячну установку, вам потрібно найняти професійну компанію або піти на дах самостійно, що пов’язано з небезпекою. На практиці установку зазвичай прибирають двічі на рік. На жаль, це не дуже точно, і важко визначити, коли настав оптимальний час для цієї операції. Чому?

Ну, пил залежить від обставин. В деякі місяці панелі брудняться більше, ніж в інші. Деякі місця також більше схильні до бруду, а інші менше. Викиди є проблемою у великих містах. У сільській місцевості пил з полів, особливо під час збору врожаю. У свою чергу, дощ в якійсь мірі очищає панелі. Отже, оптимальним рішенням буде можливість вимірювання ступеня забруднення.

Голландська компанія Kipp & Zonen недавно розробила систему DustIQ, яка призначена для точного вимірювання забруднення фотоелектричних панелей.

Система складається з невеликих вимірювальних панелей, які повинні бути встановлені паралельно з фотоелектричними панелями. Вони складаються з полікристалічного осередку і двох датчиків, покритих скляною панеллю, ідентичною тій, що покриває фотоелектричні панелі.

Коли світло падає через чисте скло, його промені паралельні один одному. Пил, однак, розсіює світло. Датчики вимірюють, наскільки розсіюється світло, що входить і на цій підставі розраховують забруднення установки. Результат не залежить від кількості сонячного випромінювання, тому, згідно зі свідченнями виробника, погодні умови і положення сонця на небі не впливають на показання.

Дослідження показують, що бруд, який падає на панелі в різних частинах світу, по-різному розсіює світло і впливає на ефективність панелей. Отже, система DustIQ може бути відкалібрована на забруднення в конкретному районі.

Поки що система в першу чергу зацікавлена ​​в великих електростанціях, які завдяки цій системі можуть зосередитися на очищенні панелей в більш забруднених областях фотоелектричних полів. Однак, можливо, що через кілька років ця система стане стандартом і в домашніх умовах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.