Скільки можуть прослужити сонячні модулі?

0
112


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

У той момент, коли господар приватного будинку приймає рішення встановити сонячну електростанцію, то першочерговими питаннями стають «яка ціна сонячних панелей?» і «в яку суму обійдеться установка сонячних модулів?». Такий порядок речей цілком зрозумілий, адже разом з поліпшенням екології та зниженням отруйних викидів в навколишнє середовище, майбутнього власника СЕС хвилює питання цілісності його бюджету.

Велика частина панелей, які встановлюють в СЕС приватного характеру, мають гарантійний термін роботи близько 30 років. Цей термін не є остаточним, адже після того, як сонячна панель прослужила пару-трійку десятків років її ефективність просто почне знижуватися. Високий відсоток панелей вже працюють близько сорока років, а в утиль все ще не мають наміру йти. Зрозуміло, що максимальної ефективності від них чекати не варто, але такий термін служби є, як мінімум, приємним бонусом. А якщо врахувати, що окупають вони себе за перші 5-7 років роботи, то виправданість такого вкладення грошей очевидна. Раніше ми вже писали, як визначити відстань між рядами сонячних панелей для підвищення їх ефективності.

строк експлуатації сонячних панелейСпівробітники National Renewable Energy Laboratory недавно провели ряд досліджень сонячних панелей. Їх робота була присвячена саме «фотовольтаїчній деградації». Для проведення дослідницьких робіт було взято 2 тисячі СЕС. Підсумки досліджень показали, що середній річний показник втрати ефективності панелей становить 0,5 відсотка. Шляхом нескладних підрахунків можна визначити, що через 25 років експлуатації при позитивних умовах сонячна панель зможе показати ефективність в районі 88 відсотків в порівнянні з початковими показниками.

Проблема в тому, що не кожна сонячна панель має динаміку фотовольтаїчної деградації, що становить піввідсотка за рік, тому вважати результати дослідження універсальними і застосовними до будь-якого сонячного модулю не варто. Але і в цьому є виключення з правил. Деякі панелі із заявленим терміном служби 30 років по закінченню цього сроку показують ефективність набагато вище, ніж вказано в їх технічної документації.

Крім сонячних панелей, до складу домашньої СЕС входить інвертор. І якщо модулі можуть перевищити очікуваний термін служби, то цей пристрій поводиться трохи інакше. Інвертор представляє собою прилад, який перетворює прямий електричний струм в змінний, і в такому вигляді подає його в мережу. Якщо сонячні панелі втрачають свою ефективність поступово, то інвертор – різко. В один момент він просто виходить з ладу. Найчастіше така доля наздоганяє центральні інвертори.

Тут теж існує альтернативний вихід – міні-інвертор. Ці пристрої можна встановлювати окремо на кожну сонячну панель. Міні-інвертори здатні прослужити близько 25 років.

Варто зазначити, що з урахуванням витрат на заміну панелей і інверторів з часом, прибуток від вкладення коштів в домашню СЕС в кілька разів перевищує початкові витрати. Тому, сонячна енергетика була і залишається найбільш інвестиційно-привабливою нішею.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.