Сміттєпереробний завод у Харківській області запрацює в найближчому майбутньому

0
194


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Дергачівський полігон побутових відходів найближчим часом буде розвантажений завдяки роботі нового сміттєпереробного заводу. За словами заступника голови Харківської ОДА Шахненко Євгенія, даний проект був затверджений в кабінеті міністрів України і повністю готовий до реалізації.

Згідно концепції забудовника, на полігон буде поставлятися тільки органічне сміття зі спеціальних сортувальних пунктів. Для країн Європи окремий збір різних типів побутового сміття не є первинним досвідом і функціонує як налагоджена система. ggggg

Жителі Канади, наприклад, розподіляють відходи по п’яти різних пакетах:

– папір і вироби з пластику;

– тара з-під йогуртів і скло;

– гофрований щільний картон;

– біологічне сміття (відходи від фруктів і овочів, яєчна шкаралупа);

– відходи, що залишилися в процесі сортування;

Після такого ретельного відбору близько 80% сміття переробляється на вторинну сировину, а частина, що залишилася (15-20%) відправляється для зберігання на спеціальні полігони для сміття.

В межах України подібної практики утилізації відходів немає. Найчастіше все сміття скидається в єдину ємність і вивозиться в спеціально відведені для цього місця за містом. Крім побутових, на сміттєві полігони поставляються і промислові відходи. Таким чином полігон перетворюється в отруйний коктейль, який включає всю таблицю Менделєєва. Переоцінити шкоду подібних складів для екології важко.

На даному етапі місто не готове до впровадження даного проекту. Перед запуском в експлуатацію заводу необхідно забезпечити місто спеціальними скриньками (контейнерами), які дозволять сортувати сміття на початковому рівні.

cccccccВіце-губернатор Харкова стверджує, що в Куп’янську вже почали проводити сортувальні роботи. В результаті полігон, що знаходиться в десяти кілометрах від міста, отримує тільки органічні відходи.

На сміттєпереробному заводі планують встановити електростанцію, яка буде виробляти електрику в процесі переробки сміття.

Будівництво заводу почнеться в 2017 році. Поки нове виробництво не буде введено в експлуатацію, сміття з усього міста, як і раніше, буде складуватися на Дергачівському полігоні, який був значно модернізований за чотири роки (2008-2012р). В результаті реконструкції сміттєвий полігон збільшив площу і удосконалив гідроізоляцію.

Загальна вартість проекту становить приблизно 800 мільйонів гривень. Фінансування буде здійснюватися за рахунок інвесторів.

На даний момент в Харкові функціонує ресайклінгова система, що перетворює певного виду сміття у вторинну сировину. “Харківкомуночиствод” протягом кількох років перетворює відходи у спеціальні пластикові гранули, які в подальшому видозмінюються в люки з пластмаси. Та дане підприємство не є державною власністю.

Інновацією Харкова є «зелені» скриньки, призначені для збирання різних харчових упаковок, макулатури і недопалків. Зібране таким способом сміття відправляється на виробництво для отримання вторинної сировини. У місті встановлено близько п’ятисот таких сміттєвих контейнерів. До кінця 2016 року планується збільшити їх кількість вдвічі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.