Сонячна електростанція потужністю 30 кіловат на приватному подвір’ї лише за чотири доби: реальність чи міф?

0
574


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Розташування домашньої СЄС на даху будинку не завжди є доцільним і найбільш правильним рішенням. В даному питанні є немало підводних каменів: тінь від дерев, що значно зменшує продуктивність панелей; складна конфігурація поверхні даху; димарі та вентиляційні спорудження, що виступають в ролі перешкод; неправильний кут скатів, тощо. Вказані труднощі не можуть перешкодити встановленню сонячної електростанції за умови наявності на території домогосподарства належної земельної ділянки, що і має стати плацдармом для монтажу панелей.

Важливим обмежуючим фактором для розташування панелей на даху виступає ще й площа поверхні. Якщо взяти за приклад дім, площа даху якого складе сто метрів квадратних, то максимальна потужність панелей, що можна встановити на такій поверхні буде тільки 15 кіловат.

Сонячна енергетика наразі отримує все більше прихильників, тому приватних СЕС стає з кожним роком все більше. При цьому варіант розташування сонячної електростанції на земельній ділянці замість даху стає все більш популярним. Спеціалісти підрахували, що 30-ти кіловатна СЕС здатна впродовж року надати близько 33 000 кіловат-годин. Відкинувши приблизно 500 кіловат-годин щомісяця на власні енергопотреби домогосподарства, шляхом нескладних математичних маніпуляцій можна отримати 4860 євро прибутку, за умови, що «зелений» тариф становитиме 18 євроцентів. Окупиться СЕС приблизно за 5-6 років.

Зведення сонячної електростанції на подвір’ї не є надто складним завданням. Щоб запобігти зайвих витрат часу та грошей, спеціалісти в області альтернативної енергетики рекомендують звернутись за допомогою до професіоналів в області монтажу подібних систем.

Слід розглянути й деякі важливі питання відносно безпосереднього процесу встановлення панелей.

Які вимоги мають бути обов’язково виконані під час зведення СЕС на території домогосподарства?

По-перше,  орієнтація має бути південна. Таке правило діє і для дахових СЕС. По-друге, слід звернути увагу на можливість формування затінку від дерев чи супутніх споруд. Це неприпустимо, адже затінення значно зменшує об’єми генерації електроенергії. Окрім того, експерти зазначають, що панелі можна розмістити в декілька рядів, якщо земельна ділянка обмежена. Тут головне – врахувати той факт, що панелі можуть затінити одне одного. Тому відстань між ними має бути чітко прорахована.

Земельна ділянка якої площі знадобиться для сонячної станції потужністю 30 кіловат?

Якщо розташувати сонячні панелі в три ряди, то, враховуючи відстань між рядами, достатньо буде близько 500 метрів квадратних. Залежно від кута нахилу панелей та їх розміру, ця цифра може змінюватись.

Яку СЕС простіше та швидше встановити: дахову чи наземну?

У випадку, коли мова йде про типову конструкцію (що попередньо була спроектована та розрахована згідно навантаження), то її монтаж буде дещо легшим та займе менше часу, бо слід лише встановити «столи» та розмістити на них сонячні панелі. Встановлення ж дахової сонячної електростанції більш затратне за часом, адже правильне розташування фотомодулів та супутніх конструкцій на даху більш проблематичне та складне.

Що має безпосередній вплив на час монтажу СЕС?

Основним фактором, що гальмує чи прискорює процес зведення СЕС є наявність/відсутність необхідних матеріалів та узгоджень. До них можна віднести складання плану земельної ділянки (тут обов’язково мають бути враховані підземні комунікації та рельєф), узгоджуючі документи щодо особливостей розташування панелей та потужності, що матиме майбутня станція.

Які складові сонячної електростанції, що зводиться на приватній земельній ділянці?

приватна сонячна електростанціяОсновою для СЕС стають спеціальні «столи», що на них далі будуть встановлюватись фотомодулі. Дані конструкції виготовлені з оцинкованого заліза чи алюмінію. Під час розрахунків спеціалісти враховують той факт, що «столи» мають витримати не лише сонячні панелі, а й інші навантаження у вигляді снігу чи сильного вітру.

Скільки реального часу потрібно для встановлення панелей на ділянці?

За умови, що всі конструкції розраховані та створені попередньо, процес монтажу може зайняти лише кілька днів. Усі компоненти майбутньої СЕС транспортуються до місця зведення та просто збираються по типу конструктора.

В Україні кожного місяця фіксується нова кількість домогосподарств, що прагнуть встановити сонячні електростанції на своїх ділянках. Українці вже мали час оцінити реальність такого виду заробітку на позитивних прикладах сотень інших людей. Наразі держава усіляко сприяє просуванню даного процесу, надаючи бажаючим кредитні кошти під мінімальний відсоток. Враховуючи, що СЕС окупиться за 5-6 років, а строк її служби не менше 25 років – це є довгострокова перспектива грошових вкладень.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.