Сонячна електростанція в аеропорту Кочин(Індія)

0
216


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Після тривалої оплати «непомірних» рахунків за електроенергію, керівництво міжнародного аеропорту Кочин в Індії вирішило взяти ситуацію з енергозабезпеченням в свої руки.

2Три роки тому, співробітники аеропорту почали поступово встановлювати сонячні батареї – спочатку на даху терміналу, а потім і навколо ангарів та інших допоміжних споруд. Успіх цих початкових зусиль в результаті привів навіть до набагато більшого, ніж планували.

«Ми хотіли стати абсолютно незалежними від комунальної електричної мережі», – говорить Хосе Томас, генеральний менеджер аеропорту. Для цього адміністрація доручила німецької компанії Bosch будівництво сонячної ферми на невикористаній земельній ділянці площею 45 акрів поруч з вантажним терміналом.

Проект нової СЕС обійшовся в 9,3 мільйона $. Управління вважає, що ці гроші окупляться за 6 років завдяки тому, що більше не потрібно буде оплачувати рахунки за електрику. А за 25 років служби панелей, за приблизними розрахунками, в атмосферу не буде викинуто 300 тисяч тонн CO2, який сприяє парниковому ефекту.

У Серпень 2015 система потужністю близько 50 МВт сбула введена в експлуатацію. Завдяки близькості до екватора і тому факту, що в Індії близько 300 сонячних днів в році, система справлялася з навантаженням і покривала щоденні потреби сьомого по завантаженості аеропорту Індії.

1Тепер проект може окупитися ще швидше, оскільки надлишки енергії аеропорт поставляє назад в мережу, для потреб населення. Навіть найбільші міста Індії постійно стикаються з нестачею електроенергії та періодичними відключеннями. Управління аеропортом вже планує розширювати сонячну електростанцію в зв’язку з будівництвом нового, більш місткого терміналу.

Керівництво ще більш завантаженого аеропорту, Kolkata International Airport, вже придивляється до успіхів колег, і також планує будівництво сонячної електростанції для власних потреб.

Міністр авіації Індії, в січні відвідав аеропорт в Кочине, заявив, що уряд вже зажадав від усіх аеропортів країни хоча б частково задіяти сонячну електроенергію для своїх потреб.

Вартість енергії, одержуваної від сонця, в Індії досить швидко падає, і зараз вона всього на 15% дорожча енергії від спалювання вугілля. За прогнозами енергетиків, до 2020 року ця енергія стане вже ще дешевшою.

Варто відзначити, що і інші транспортні установи в Індії поступово переходять на поновлювані джерела енергії. Так, раніше повідомлялося, що завідувачка метрополітеном в Делі компанія DMRC планує побудувати сонячну електростанцію потужністю 500 МВт, яка буде виробляти енергію безпосередньо для столичної підземки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.