Сонячна енергетика і все, що з нею пов’язане

0
468


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Факти – річ уперта, особливо, коли це стосується точних розрахунків, величезних сум вкладених грошей і наукових відкриттів, але часто навіть в найсерйозніші заняття можуть прокрастися цікаві і незвичайні історії. Дивовижне завжди поруч, потрібно тільки уважно подивитися по сторонах. Такіж справи і з альтернативною енергетикою, зокрема з сонячною, яка є одним з найбільш розвинених напрямів у сфері поновлюваних джерел енергії.

Сонце вже давно використовується людьми як джерело тепла, і за багато сотень років відбулося безліч цікавих відкриттів. Встежити за ними всіма вкрай складно, тому ми і постаралися створити для Вас добірку найбільш унікальних і цікавих фактів про сонячну енергетику, фотоелектричні батареї і про все, що з ними пов’язано.

«Голі» факти можуть бути пізнавальними

solar_houseМи всі звикли до того, що сонячне світло – явище само собою зрозуміле, але мало, хто знає, що:

  1. Протягом однієї години на землю надходить стільки сонячного випромінювання, що його б вистачило на енергозабезпечення всього населення земної кулі протягом цілого року.
  2. Відстань від Сонця до Землі становить 93 000 000 миль, але сонячне світло здатне подолати його всього за 8-10 хвилин.
  3. Сонячна енергетична система потужністю 1 кВт дозволяє скоротити витрату 105 л води, запобігти викиду вуглекислого газу в атмосферу масою 300 кг і спалюванню 76,5 кг вугілля – і все це щомісяця!
  4. 26% всієї енергії, що витрачається в світі, споживають жителі США, чисельність яких становить всього 5% від населення планети. Напрошується тільки одне слово «ненажерливі». І все це в той час, коли близько 2-х млрд. Людей на землі живуть в непроглядній темряві, тобто без електрики!
  5. Протягом останніх 5 років сумарна потужність використовуваних сонячних систем збільшилася на 600%, напевно причина в тому, що їх вартість при цьому, навпаки, знизилася на 75%.
  6. Близько 70% всіх сонячних панелей встановлено лише за останні 2,5 року.
  7. Найбільша електростанція, яка генерує електрику з сонячної енергії, розташовується в Каліфорнії, в пустелі Мохаве. Площа встановлених панелей становить понад 400 га.
  8. З 1958 року апарати, що запускаються в космос, «живляться» виключно сонячною енергією.

Сонячні батареї як мистецтво

tsunisamaВсі ми звикли, що сонячні батареї являють собою панелі, що складаються з фотоелектричних елементів, і розміщуються, найчастіше, на дахах будинків. Але є люди, у яких інше бачення. Наприклад, дизайнер Пауліни ван Донген з Голландії. Він і його команда розробили плаття. Ви запитаєте, до чого тут сонячні батареї ?! Але фішка полягає в тому, що своє незвичайне плаття Пауліни ван Донген оснастив сонячними панелями, здатними зарядити акумулятор телефону.

Ну і куди ж без Південної Кореї! Для виставки World EXPO 2015 ця країна підготувала павільйон, дах якого буде прикрашати цілий «ліс» з сонячних батарей. Видовище справді незвичайне і зачаровує.

Цікаву задумку запропонували і фахівці одного дизайнерського бюро в Іспанії, вони спільно зі студентами Університету імені Дж. Вашингтона вирішили спроектувати і «дати життя» тротуарній плитці, яка за своїм функціоналом буде нагадувати сонячну панель.

Сонячні розробки і все, що з ними пов’язано

Одна з перших незвичайних розробок була спроектована ще в 1975 році, і представляла собою човен, що працює від сонячної енергії. Ця ідея була втілена в життя англійськими інженерами. А ось в 1996 році вперше в історії катамаран на сонячній батареї перетнув Тихий океан. Керував цим водним транспортом японець Кенічі Хорі.

1982 рік ознаменувався появою сонячного авто, точніше саме в цьому році винахідник Ханс Толструп проїхався на автомобілі з сонячною батареєю по Австралії. А через 5 років пройшли перші гонки World Solar Challenge, брати участь в них можуть тільки автомобілі, оснащені фотоелектричними панелями. Довжина траси становить 3021 км.

Але все це досягнення минулих років, набагато цікавіше дізнатися, що відбувається в сьогоденні. Бельгійська компанія Enfinity, що займається впровадженням проектів з використання альтернативних енергетичних джерел, розробила потяг, що рухається за рахунок енергії сонця. Маршрут його руху Париж – Амстердам. У рух поїзд призводять 16 тисяч панелей, їх загальна площа становить 50 000 кв.м., а потужність 3,3 МВт-год. Сума на його виробництва була витрачена значна – 15,6 млн. євро.

Ще одна цікава ідея, вже втілена в життя, це сонячні батареї, які друкують на принтері. У порівнянні з попередньою розробкою може здатися дрібницею, але вона теж заслужила, щоб Ви про неї дізналися. Її «батьками» стали вчені з Університету Монаша і Університету в Мельбурні і фахівці з консорціуму VICOSC.

Економічний ефект від сонячних батарей

1Всі прекрасно розуміють, що основна мета впровадження сонячних батарей – це економія невідновлюваних природних ресурсів, а отже і грошових коштів. Так скільки ж можна заощадити, якщо перейти на альтернативні джерела енергії? На це питання змогла відповісти одна з баз повітряно-військових сил, що знаходиться в штаті Невада. Установка сонячної системи прямо на території бази дозволила заощадити державному бюджету США більше 80 тисяч доларів. А ось якби всі американські платники податків від викопного палива перейшли на сонячну енергію, то їх витрати знизилися б у 100 разів.

imagesЩе один цікавий приклад. Перехід всіх користувачів комп’ютерів на сонячні клавіатури дозволить заощадити 828 млн. Батарей АА-типу. Викладіть в ряд всі зекономлені батарейки, і «обернете» екватор, а зекономленої енергії буде достатньо для освітлення чотирьох! Ейфелевих веж в рік.

Наостанок, давайте подумаємо не тільки про гроші, а й про людей. Сонячна енергетика і все, що з нею пов’язано – це не тільки значні грошові кошти, а й фахівці, які працюють в цій галузі. А це, щонайменше, 6,5 млн. Чоловік, принаймні така цифра фігурує в звіті «Поновлювані джерела енергії і робота – Щорічний огляд 2015».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.