Сонячні батареї для підзарядки ноутбука

0
594


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Сьогодні ми не можемо уявити себе без комп’ютерної техніки, вже давно продаються ноутбуки з великим періодом роботи від батареї, але все ж іноді навіть 8 або 10 годин може не вистачити, якщо наприклад ви виїхали на природу за місто, або на море і підзарядити ПК ніде. В даному випадку вам допоможуть сонячні батареї, правда, технічно організувати таку зарядку не так то й легко, Адже для ноутбука необхідно всього 9В, тоді як більшість сонячних батареї видають 18 В, або цифри різняться в іншу сторону. Розглянемо основні варіанти підзарядки ноутбука від сонячних батарей.

Зарядка безпосередньо від сонячної батареї

__________0Потрібно підібрати сонячну батарею таким чином, щоб її напруга злегка перевищувала напругу самого ноутбука. Наприклад, якщо у ноутбука мережевий адаптер видає 20В, то необхідно купувати батарею з напругою 20-22В, більше не потрібно так як велика напруга може вивести з ладу комп’ютер. Напруга від сонячної батареї не є штатною для ноутбука, при його розробці було підібрано оптимальна напруга в заводських умовах, і розробники не передбачили інші способи зарядки або використання електроенергії не з мережі.

Зарядка за допомогою проміжного перетворювача

1Даний варіант не є небезпечним для ноутбука, єдине потрібно правильно підібрати перетворювач з необхідною вихідною напругою. Але тут теж не все просто, як може здатися. Велика частина сонячних батарей видає напругу від 12 до 24В, тому доведеться підбирати перетворювач саме під цей діапазон вхідної напруги. Може скластися враження, що в цьому випадку підійде автомобільний зарядний пристрій, але на жаль він не зовсім підходять для цієї мети. Стандартна напруга автомобільного акумулятора 12В, а ноутбуку ж необхідно всього 9В. А якщо ви захочете підзарядити ще й свій мобільний телефон, тут вам взагалі знадобиться 5В.

Для цієї мети підійде перетворювач, адже як правило вони працюють з вхідною напругою 11-28В, і видають від 5 до 24В. Даного діапазону цілком достатньо для всіх мобільних пристроїв, що використовуються в даний час. Тільки зверніть увагу, в комплекті до перетворювача повинен бути спеціальний набір проводів, в тому числі і з USB роз’ємом.

Зарядка через акумуляторний накопичувач

1 (1)Іншим більш надійним варіантом зарядки ноутбука буде установка акумуляторної батареї, яка буде акумулювати енергію сонця, випрямляти, стабілізувати і віддавати її ноутбуку. В акумуляторному накопичувачі є вбудований стабілізатор, сьогодні маса виробників батарей пропонують свої варіанти акумуляторних накопичувачів. Всі вони відрізняються розмірами, вагою і напругою, як батареї зазвичай використовуються літієві елементи.

На практиці при підключенні і підзарядці ноутбуків даними способами проблем виявлено не було. Особливо ефективні другий і третій варіанти зарядки комп’ютера, так як тут практично відсутні ризики. У комплекті з перетворювачем йдуть різні дроти, тому можна підзарядити не тільки ноутбук, але і велику частину сучасних електронних пристроїв через USB роз’єм.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.