Сонячні батареї в новому баченні швейцарських учених

0
205


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Сонячна енергетика не стоїть на місці. Не так давно фізики з Швейцарії показали, як працюють сонячні батареї нового покоління. Їх винахід може похвалитися досить високим ККД, але ціна при цьому далеко не захмарна. Що ж послужило основою?
Отже, у виробництві інноваційних батарей була використана плівка, для виробництва якої швейцарські дослідники взяли аналог досить незвичного природного мінералу. Такі батареї здатні генерувати електрику з 20 відсотків сонячної енергії. Щоб переконатися в дешевизні установок, достатньо порівняти, скільки коштує звичайна речовина, що використовується для цих цілей, та альтернативне. Різниця в п’ять раз доводить, що FDT (той самий матеріал) набагато краще. Про це говорить представник Федеральної політехнічної школи Швейцарії.
Треба сказати, що за останні кілька років були зроблені незвичніше матеріали, які можуть збільшувати показники ефективності сонячних пристроїв. Фізики все частіше звертають увагу на перовскит – мінерал, складові елементи якого виступають як напівпровідники, якісно перетворюючи одну енергію в іншу.
Величезна частка матеріалів, які поглинають світло, володіють структурою, кристали в якій симетричні. Це дає шанс електронам рухатися врозтіч. Що ж стосується перовскіту, то тут сітка кубічна, звідки слід дещо інший принцип – загальний напрямок руху. Це і дає показник ККД – близько 20 відсотків. А дослідники з Швейцарії створили FDT, то ще більше здешевило батареї.
FDT – молекула вуглеводню, якщо говорити про структуру, яка з вигляду нагадує метелика. Відносять її до незвичайної категорії, званої «переносники дірок». Працює це наступним чином:

  • світло потрапляє на плівки перовскіту;
  • електрони «виштовхуються»;
  • видалення позитивних зарядів.

Образно висловлюючись, «крила» субстанції чіпляються за плівку, а нижньою частиною комунікує з атомами йоду. Все це сприяє генерації електрики.
Вчені працюють над своїми відкриттями і сподіваються, що незабаром вдасться відкрити ще більш ефективні ВДЕ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.