Сонячні панелі. Новинки 2019 та 2020 року.

0
712


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Що чекати від ринку сонячних панелей в 2020 році і що цікавого приніс 2019 рік?

Насправді особливих надзвичайних стрибків не відбулось. Сонячна енергетика й далі продовжує крокувати вперед твердим впевненим кроком. Продовжує зростати ефективність сонячних панелей різного типу, збільшується потужність на $100 вартості, а також з’являються нові методи використання фотоелектрики.

Головне – не які у вас сонячні панелі, а як ви їх використовуєте.

Плавучі сонячні електростанції

Загалом ця ідея досить давня і перша плавуча сонячна електростанція була побудована ще в 2008 році. Але в 2019 році виникла ідея масово встановлювати такі електростанції на штучні водойми та водосховища, що використовуються для поливу. Тобто, де немає необхідності в збереженні флори та фауни. Таким чином фермерські господарства отримують більше площі під виробництво електроенергії.

Вбудовані сонячні батареї

Популярності набуває включення сонячних батарей в проекти будинків. Зводячи дачний будинок або котедж немає необхідності окремо встановлювати панелі. Система вже є в кресленнях будинку. Це дещо зрізає витрати на сонячні панелі, але в Україні таке нововведення ще не популярне.

Новий простір для дизайнерського миствецтва

Люди мають різні смаки і не всім подобається зовнішній вид сонячних панелей. Саме тому, набуває популярності використання сонячних панелей вкритих плівкою з текстурою черепиці. Приблизно таку плівку ми бачимо на вікнах громадського транспорту. Її використання знижує ефективність батарей, але деякі люди готові піти на подібні жертви.

Сонячна тканина

Перспективною технологією є тканина, що може перетворювати світло в електроенергію. Тканини з використанням перовскіту вже показують перші позитивні результати, але поки точно невідомо, коли можна буде придбати намет-електростанцію і скільки він коштуватиме. Така технологія була б дуже корисною, оскільки кожен тент тоді б перетворився на невелику електростанцією.

Що сьогодні вигідніше саме для мене?

За останні роки на ринку не з’явилося технології, що б змінила правила гри на ринку сонячних панелей для приватних господарств. Як і в минулі роки, найбільш вигідним рішенням є монокристалічні кремнієві або полікристалічні кремнієві сонячні панелі. Їх ціна та ефективність залишаються відносно сталими з невеликим рухом в сторону підвищення ефективності. 

Органічні сонячні панелі зараз показують середню ефективність набагато меншу від кремнієвих. В той же час, батареї з використання перовскіту або інших технологій вже показують рекордну ефективність, яка стрімко наближається до 50%. Але такі сонячні батареї дуже дорогі, нерентабельні і мають попит тільки в космічній галузі. Тим часом, власнику приватного будинку необхідна сонячна панель з максимальним показником Ватт на одиницю вартості. Площа та маса мають вже другорядну роль. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.