Сонячні панелі – шлях до здешевлення енерговитрат

0
420


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

У сонячній енергетиці в останні роки спостерігається справжня революція. Провідні компанії з енергозбереження намагаються здешевити «сонячне» обладнання, щоб зробити його більш доступним для звичайного населення. Проте це не позначатиметься на якості корпусу на функціональних можливостях сонячних панелей.

Сонячні панелі стануть доступними для населення Європи

Європейська інституція KIC InnoEnergy нещодавно опублікувала свій звіт щодо перспектив зменшення витрат в енергозбереженні. Ознайомитися з його основними тезами можна на сторінках видання Сleantechnica. Представники організації KIC InnoEnergy вивчали витрати «сонячної» галузі і дійшли до висновку, що використання фотоелектричних панелей впродовж наступного десятиріччя стане трендом у галузі енергозбереження Європи.

Важко не погодитися, щороку технології удосконалюються і витрати на їх втілення скорочуються – здешевлюється собівартість готових конструкцій для поглинання енергії сонця. Фахівці дійшли висновку, що технічні вдосконалення сонячних панелей значно знизять витрати у сонячній енергетиці на 22-30%, а вартість фотоелектричних панелей, які живляться енергією сонця, здешевіють майже на половину. «Це призведе до скорочення витрат від €77-80 за МВт/год сьогодні, до € 43-49 за МВт/год в 2030 році», – зауважив речник KIC InnoEnergy. Як бачимо, сонячна енергія для європейців буде дешевшою у порівнянні із тепловою та вітровою енергією.

Вчені розробили концепцію зниження витрат на 80%-90%. Потрібно втілити лише кілька інновацій для очікуваного результату. Зокрема, виробники сонячного фотоелектричного обладнання повинні удосконалити технологію виробництва кристалічного кремнію та модулів тонких плівок фотообладнання.

Думка американського експерта Девіда Кіта

Професор фізики Гарвардського університету Девід Кіт раніше висловив певні сумніви щодо здатності сонячної енергетики змагатися в вартості з традиційними джерелами енергії. Однак нині, як інформує видання Bloomberg, він кардинально змінив свою думку, оскільки умови на ринку стали іншими.

Фізик відобразив своє нове бачення в есе, визнаючи свою попередню помилку. Девід Кіт зауважив, що в сонячних регіонах електроенергія з таких панелей дійсно може бути дуже доступною для населення. Навіть без урахування субсидій уряду США вартість електроенергії знизилася на 65% і нині вже опустилася до позначки, яка нижче 40 доларів за 1 МВт/год. У той же час професор очікує, що за такої динаміки через 4 роки ціни впадуть ще вдвічі – до 20 доларів за 1 МВт/год. Сонячна енергія стане найдешевшою.

Однак Кіт при цьому зауважує, що сонячна енергетика є перспективним напрямком лише в місцях з сонячним кліматом. Тому в для країн Північної Європи і прибережних територій Китаю такий спосіб «зеленої» енергетики залишатиметься неконкурентоспроможним. Найдешевшу енергію для цих територій виробляють сучасні вітрогенератори. Одна із вітроелектростанцій Німеччини у недалекій перспективі забезпечить електрикою майже 445 тисяч домогосподарств.

Єгипет живиться енергією сонця

Для єгиптян ще у прадавні часи був важливим культ сонячного бога Ра. Чимало солярних символів можна побачити на збережених артефактах. Тому єгиптяни вирішили не зраджувати своїм традиціям – упродовж весни 2016 року у цій африканській країні активно споруджується сонячна електростанція потужністю 2ГВт. Будівництво здійснюється за підтримки  міжнародного консорціуму на чолі зі швейцарською компанією Terra Sola Ventures. Також до складу консорціуму увійшли компанії Terra Nex, RWE New Energy і Hareon Solar Technologies. Очікувані інвестиції на реалізацію «сонячного» проекту – 3,5 млрд доларів.

Окрім будівництва нової «зеленої» електростанції, що житься енергією сонця, проект також включає в себе спорудження виробничого простору для виготовлення сонячних фотопанелей та створення осередку для інвестиційних еко-проектів. Новий завод випускатиме устаткування, перш за все, для місцевого населення. З часом обладнання  експортуватиметься на іноземні ринки –  до країн-сусідів Північної Африки.

Кілька всесвітньовідомих розробників в галузі будівництва сонячних електростанцій оголосили про значні плани щодо створення сонячних енергетичних комплексів у Єгипті. В цілому 39 розробників підписали угоди з урядом Єгипту для встановлення 1,8 ГВт сонячних потужностей.

Італійська сонячна електростанція в ПАР

Нещодавно дочірнє підприємство Enel Green Power RSA (Італія) ввело в експлуатацію найбільшу сонячну електростанцію енергоконцерну в ПАР. Електростанція Paleisheuwel розташована у Західно-Капській провінції.

Потужність запущеної в роботу лінії складає 82,5 МВт. Paleisheuwel здатна виробляти понад 153 ГВт/год в рік, що приблизно дорівнює річному обсягу енергії, необхідного для 48 тисяч домогосподарств в ПАР. Варто додати, що фахівці підрахували можливість уникнення викидів вуглекислого газу в атмосферу. До цього щороку майже 140 тисяч тон двоокису вуглецю забруднювали навколишнє середовище – і це достойне досягнення.

Enel Green Power також керує іншою електростанцією Upington, розташованої в Північно-Капській провінції. Її потужність дорівнює 10 МВт. Окрім того, ведуться роботи з будівництва інших станцій енергоконцерну, загальна потужність яких становить близько 430 МВт. У минулому році італійська компанія Enel отримала право на будівництво п’яти вітрових парків, загальною потужністю в 705 МВт. Експерти впевнені, що сумарна потужність станцій Enel в ПАР після  завершенню будівництва всіх зазначених проектів буде дорівнює близько 1,2 ГВт.

Як бачимо, Україна, у порівняні з іншими країнами, ще недостатньо розвинула цю галузь. Проте, хіба нам хтось заважає вивчати і переймати позитивний досвід наших сусідів? Розглянуті нові тенденції «сонячної» енергетики у світі можуть бути для нас чудовим прикладом. Збереження екології шляхом енергозбереження – справа, до якої може долучитися кожен з нас.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.