Сонячні панелі Smartflower – механічний соняшник, що генерує «зелену» енергію

0
788


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Загальновідомий факт, що сонячні панелі, які намертво фіксовані до поверхні, дають, в кінцевому рахунку, менше енергії, ніж рухливі установки. Нерухома фіксація позбавляє можливості повною мірою використовувати потенціал модуля, адже поверхня панелі взаємодіє безпосередньо з променями протягом порівняно короткого часу.

Не секрет, що цей постулат уже знайшов своє застосування у варіанті трекерів для сонячних панелей, здатних відстежувати автоматично положення сонця і регулювати нахил і загальний стан фотомодулів. Але вартість даної установки не завжди економічно доцільна.

SmartflowerСонячна установка Smartflower, за словами австрійських розробників, в себе включає дані механізми у якості комплектації. «Розумна квітка» була створена з метою підвищення продуктивності і доступності домашньої генерації. Установка виробляє на 40 відсотків більше електроенергії, ніж традиційні сонячні модулі. До того ж, незаперечною перевагою «квітки» є її мобільність, тобто установку можна легко перевстановити на нове місце, будь то дах або присадибна ділянка.

Потужність Smartflower становить 3,2 кіловата. Розробники оснастили установку системою «згортання» модулів. Даний механізм автоматично складає «квітку», якщо погода не дає можливості повноцінно функціонувати (сильні пориви вітру, настання ночі і т.д.). Слід також зазначити, що творці «розумної квітки» потрудилися і над дизайном – установка представлена ​​в восьми кольорових рішеннях.

Механізм установки має трекер з двома осями, завдяки якому фотогальванічні елементи орієнтуються на 90 градусів на протязі всього робочого дня. SmartFlower здатна виробляти 3400-6200 кіловат енергії. За підрахунками фахівців, така витрата енергії є загальнорічною для невеликих розмірів домашнього господарства на території центральної частини Європи.

Розробники звертають увагу на те, що габарити пристрою не визначають його продуктивності в цілому. Більш важлива роль відведена безперервному виробництву електроенергії протягом дня. Завдяки цьому, використання виробленої електрики буде більш ефективним.

«Розумна квітка» за словами його творців досягає 60 відсотків самоутілізаціі, в той час як у традиційних сонячних панелей цей показник коливається в районі 30 відсотків.

Особлива конфігурація Smartflower дає можливість уникнути втрати продуктивності через бруд на поверхні і надмірний нагрів модулів. Слід зауважити, що час на розворот сонячних панелей і приведення їх у готовність в цілому становить 1 годину.

Загальні характеристики пристрою:

– повороти за сонцем здійснюються автоматично і завдяки вбудованій системі GPS-навігації;

– є механізм самоочищення модулів;

– пристрій здатний вимірювати і фіксувати силу поривів вітру;

– панелі «розумної квітки» монокристалічні;

– вага становить близько 1 тисячі кілограм;

– потужність – 3,2 кіловата;

– робочі температури знаходяться в проміжку від мінус 20 до плюс 60 градусів Цельсія.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.