Сонячні панелі в квартирі. Чи це можливо?

3
769


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 5.50 з 10)
Сонячна панель над зовнішнім блоком кондиціонера

На жаль, в пересічного українця склалося враження про сонячні панелі, як про щось іншопланетне, далеке, неосяжне. Дехто навіть сприймає сонячну панель “як забавку для заможних”, хоча логіку такої думки важко зрозуміти. А доводи про те, що сонячна панель за 2-5 років повертає гроші викликають тільки посмішки.

Встановлювати сонячні панелі й забути як виглядає квитанція за електроенергію не поспішають навіть в селах. А ще більш далекою сонячна енергетика є для жителів багатоквартирних будинків, де просто немає ні ділянки, ні даху для монтажу електростанції.

Дерева. Північна сторона. Інші будівлі.

Дійсно. Схопити бодай одного сонячного променя для “хрущовки”, “сталінки” або низького “царського” житлового фонду – задача нереальна. Але навіть якщо, ви проживете вище верхівок дерев, а на ваші вікна не падає тінь інших будинків, то всі плани може зруйнувати вихід балкону або вікон на північну сторону. Також не дуже ефективними є східна та західна сторони. Половина сонячної доби буде просто пропущена.

А якщо в мене південна сторона?

Вікна на південній стороні дев’ятиповерхівки – це дуже добре. Так за добу в середньому можна отримати до 6-ти годин роботи сонячної батареї на повну потужність. Для прикладу візьмемо типову 100 Вт сонячну панель ціною в 2000 грн. Вже вживана буде ще дешевшою. Тож в день в середньому отримуємо 600 Вт*год або 0.54 грн в день при тарифі станом на грудень 2019 року. 

В рік така панель поверне 200 грн, а повністю окупиться лише за 10 років. Але наскільки ви впевнені в тому, що ціни на електроенергію й надалі будуть залишатися на рівні 0,90 грн за кіловат для населення?

Головний ворог сонячних панелей може скоро зникнути

Низькі тарифи для населення і одночасно високі для підприємств – є ворогом зеленої енергетики приватного сектору. Всі плани на заощадження за допомогою вітряка або енергії сонця розбиваються при підрахунках окупності. Цей пережиток радянського союзу також вводить людей в оману, оскільки дорога електроенергія для підприємств вже закладена в ціні будь-якого товару або послуги на ринку.

За прогнозами, ціни на електроенергію можуть зрости до 1,66 грн/кВт*год наступного року. Тож ця ж панель буде приносити вже майже 1 гривню за добу. Або 360 грн за рік. Вже менше шести років щоб повернути свої гроші. Але якщо згадати про можливість подальшого підвищення цін на електроенергію на  20-30% щороку, то в 2021 році панель буде приносити вже 1,25 грн в день. А до 2023 року вже навіть 2 грн за добу. Тобто панель поверне свої гроші лише за 3 роки.

Чи треба ще щось до сонячної батареї?

Так. Сама сонячна панель не може бути підключена до ноутбука напряму. Їй потрібен акумулятор, контролер, а також інвертор для отримання на виході звичних 220 В. Зі спеціалізованого обладнання для сонячних батарей достатньо тільки контролера, який для 100 Вт сонячної панелі коштує до 500 грн. Акумулятор інвертор можуть бути, наприклад, автомобільними.

Таким чином ви отримуєте цілодобову можливість зарядити гаджети, ноутбук. Отримуєте екологічно чисте живлення для світла і, наприклад, роутера. До того ж, при перебоях в електропостачанні у вас є резервне джерело енергії.

І де розмістити цю сонячну панель?

Спершу на думку спадає підвіконня або балкон. Але це не дуже гарна ідея. Сонячна панель є громіздкою й потребує розміщення під правильним кутом. Зауважте що розміри типової 100 Вт сонячної панелі приблизно 100х70см. До того ж, сонячна панель буде великою чорною плямою на фасаді будинку. Тому для балконів і зовнішніх частин підвіконь підходять хіба що компактні 10-30 Вт батареї.

Місце для більшої панелі знайдеться, наприклад, на зовнішньому блоці кондиціонера. Так можна частково зберегти естетичний вид будівлі, а сама сонячна панель може бути розміщена під найбільш оптимальним кутом до горизонту і нікому не заважати.

Висновки

Загалом, мало хто побачить сенс в сонячній панелі, що поверне гроші за 4-5 років й надалі приноситиме дохід лише в 300-500 грн в рік. Тому сонячні панелі в межах міста можна побачити тільки на офісах та стовпах вуличного освітлення, де вони дозволяють власнику землі та державі економити кошти. Для пересічного жителя міста, на даний момент, сонячна панель може бути тільки способом підтримки альтернативної енергетики і цікавим хобі, а не реальним способом зберегти кошти. Хоча, головну роль тут все ж таки грає ріст ціни на електроенергію. Саме цей фактор зможе перетворити “іграшку для заможних” на життєву необхідність.

3 Коментар (-і)

  1. Що за гомокапіталіст видав цю олігофренічну фразу “Головний ворог сонячних панелей може скоро зникнути” ,а точніше те що під нею, бо недолуго офшорентне патякання про “непомірну ехфективність прихватного господахрювання” постійно навязуване посіпаками екс комсомолців, котрі ще до часів бучного кучмізму терміново перекочували у власників, давно спростували самі ж офшоренти, явно продемонструвавши, куди саме вони перекачують майже увесь зиск від прихватизованого майна

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.