Сонячні повітряні кулі зможуть цілодобово виробляти енергію та водень.

0
373


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)
сонячна енергія

У 2008 році наукова компанія «NextPV» представила світу унікальну ідею. Це був дуже сміливий та водночас обнадійливий проект. Французькі і японські вчені спробували подолати обмеження, які накладає на сонячну енергетику поверхня землі та атмосфера. За їх словами, хмари часто утворюють тінь, через яку продуктивність наземних сонячних систем змінюється. Як можна усунути цю проблему? Тільки здійнявшись над нею увись.

Учасник наукової групи Роб Ламкін запропонував замість сонячних панелей використовувати гігантські фотоелектричні повітряні кулі. Кожна з них матиме 2,5 метра в діаметрі та зможе генерувати енергію.

Новітня конструкція достатньо проста. Зовні вона схожа на велетенську глибоку тарілку, покриту плівкою, для відбиття та фокусування сонячного світла на фотоелементах. Зверху на неї натягується тонесенький шар прозорої гуми, вартість якої не перевищує 2 доларів.

Вчені стверджують: сонячні кулі літатимуть високо в повітрПовітряні сонячні кулі (2)і на відстані 6 км від поверхні землі. У відкритому просторі вони
зможуть виробляти в 3 рази більше сонячної енергії. Це пов’язано з тим,що над хмарами сонце світить набагато яскравіше, незалежно від погодніх умов. На таких висотах світло поступає прямо від Сонця. Коли небо втрачає синій колір, пряме освітлення стає ще більш насиченим. Збільшення концентрації сонячного випромінювання стрімко підвищує продуктивність фотоелектричних елементів.

За словами старшого дослідника NextPV, відмінним рішенням в даній конструкції є використання водню. Він буде утворюватися під час польоту кулі, шляхом електролізу надлишкової сонячної енергії, виробленої за весь день. Продукувати електрику він зможе і вночі, взаємодіючи з киснем у паливному елементі. Не кажучи вже про те, що водень – летюча речовина. Завдяки йому сонячна куля зможе постійно триматися на висоті  без використання зовнішніх джерел енергії.

Озвучений концПовітряні сонячні модуліепт унікальної повітряної сонячної системи привернув до себе любителів всього незвичайного. Заяви вчених звучали фантастично, але надто сподобалася всім намальована в уяві футуристична картина. Світ затамував подих в очікуванні дива.

Диво звершилося, щоправда, частково. За словами вчених, дослідження пройшли успішно. Планувався навіть проект «сонячної ферми», який мав налічувати близько тисячі сонячних повітряних куль.

Але у 2014 році компанія призупинила проект та змінила курс на виробництво пласких сонячних панелей. Що вплинуло на це рішення, достеменно невідомо. Швидше за все, причиною зупинки проекту стала висока собівартість супутніх мПовітряні сонячні модуліатеріалів, особливо кабелю, який повинен був тримати кулю «на прив’язі».

Хоча, цілком можливо, що вчені
готують сюрприз. Споглядання літаючих фотоелектричних куль    зараз – мрія багатьох. Сподіваємося, що у майбутньому нам все ж таки пощастить побачити це новітнє диво техніки на власні очі.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.