Сонячний водонагрівач своїми руками

0
818


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Наближається опалювальний сезон і зараз, як ніколи, доречно буде подумати над економією сімейного бюджету. Багато людей на теоретичному рівні ознайомлені з альтернативною енергетикою та її здобутками, але застосувати на практиці заважає страх, що трати виявляться порожніми. В цьому випадку допоможе невеликий майстер-клас на тему «Як зробити сонячний колектор для домашнього використання власноруч». Отримана в результаті конструкція буде мати потужність трохи нижче виробничої, але враховуючи різницю у вартості, цей недолік цілком припустимий.

Основна концепція домашнього колектора – недорого і продуктивно. Для виготовлення цього приладу будуть необхідні доступні матеріали, які можна виявити серед усього іншого у себе в гаражі або придбати в найближчому будівельному магазині. У даний момент серед розробок альтернативної енергетики існують різні модифікації сонячних нагрівачів, але принцип їх роботи залишається незмінним: чорний матеріал в складі конструкції поглинає сонячне випромінювання і тепло, яке передається воді.

Бюджетні моделі колекторів можна відтворити в домашніх умовах, не використовуючи різного роду насоси та електрообладнання. Нагрівач може активно функціонувати і в холодну пору року, але тоді необхідно використовувати в якості рідини антифриз. Робота колектора власного виробництва є пасивною і не вимагає будь-яких витрат електроенергії.

llouttrФункціонування установки відбувається завдяки конвекції, яка дозволяє гарячій рідині циркулювати між баком і колектором. Нагріта вода при цьому переміщається в верхню частину установки. При активному сонячному впливі повний бак води може нагрітися всього за кілька годин.

Центральним елементом нагрівача є абсорбер. Він представлений у вигляді металевого листа, до якого приварюються труби різного діаметру. Більш товсті труби розташовуються паралельно одна одній в горизонтальному положенні і служать для входу і виходу рідини в межах системи. Труби меншого діаметра необхідно розмістити у вертикальному положенні і з’єднати їх з горизонтальними трубами за допомогою зварювання. Також потрібно проробити отвори для входу (в нижній частині конструкції) і виходу (у верхній частині абсорбера з протилежного боку) рідини. Труби повинні якомога щільніше прилягати до металевого листа для більшої тепловіддачі.

Конструкція абсорбера поміщається в раму з дерева і накривається зверху склом. Скляне покриття виконує функцію захисту і створює парниковий ефект. Найбільш підходяща товщина скла – 4-5 мм Можна прикріпити ще один шар скляного покриття. Це дещо збільшить ефективність, але, в той же час, збільшить загальну вагу колектора. Дерев’яна рама попередньо підлягає обробці спеціальною фарбою і антисептичним розчином. Абсорбер необхідно покрити жаростійкої фарбою, яка здатна витримати високу температуру і при цьому зберегти первозданний вигляд. Також під конструкцію поміщається утеплювач у вигляді мінеральної вати, що витримує температуру близько двох сотень градусів.

Дно дерев’яної рами з колектором фіксується фанерою або дошками щоб уникнути потрапляння вологи в установку. Важливо при складанні рами враховувати функціональні особливості дерева, адже різні погодні умови провокують деякі зміни її конфігурації. З цією метою при проектуванні залишають кілька міліметрів у запасі. Скло необхідно надійно і герметично закріпити на раму з використанням гумового ущільнювача для вікон.

В якості накопичувального бака, в який буде надходити гаряча вода від колектора, можуть використовуватися кисневі балони, непридатні для роботи електричні бойлери або харчові бочки. Головна вимога при виборі бака – він повинен витримувати тиск у кілька атмосфер.

У корпусі бака проробляються отвори для вводу холодної води, відведення гарячої, входу і виходу труб теплообмінника.Спіраль теплообмінника розташовується в нижній частині бака. Матеріалом для даного пристрою може бути пластик, нержавіюча сталь або мідь. fhnhgfd

Накопичувальний бак з колектором з’єднується в єдину систему за допомогою металопластикових труб. Відстань між баком і нагрівачем має бути мінімальною, щоб уникнути втрат тепла. Також необхідно встановити в крайній верхній точці системи циркуляції води розширювальний бачок для контролю тиску в колекторі.

Така установка дозволяє без особливих витрат забезпечити гарячою водою житловий будинок та задовольнити потребу в теплі цілої родини.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.