Стартап від вінницької винахідниці, який допоможе вирішити питання зі сміттям в селах

0
67


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Мешканка м Вінниця Ольга Яворська, яка є аспіранткою технічного вузу, під час виступу на IWWG представила нову цікаву ідею використання сучасних технологій при збиранні різних твердих побутових відходів.

Новою технологією стали квадрокоптери. Українка підрахувала, що більш рентабельно буде використовувати безпілотники для прибирання сміття в приватних секторах міста і селах.

Шістнадцятий Міжнародний симпозіум, який проходив в Італії на курорті Санта-Маргеріта-ді-Пула, визнав даний винахід перспективним. Ця найбільша подія року мала основною темою утилізацію відходів в світі. В ході симпозіуму вінничанка представила Міжнародній робочій групі з управління відходами абсолютно нову концепцію.

Ольга Яворська провела власне дослідження в м Вінниця, в якому вивчила наскільки часто люди викидають тверді побутові відходи, і що саме вони викидають.

Одна із секцій симпозіуму «Сардинія-2017» була присвячена презентаціям перспективних стартапів, діяльність яких пов’язана з управлінням відходами. Ольга викликала захват, представивши свій стартап по використанню квадрокоптера серед високопоставлених вчених. Їй моментально запропонували вступити в Міжнародну робочу групу і ще виступити в наступному році.

Основною ідеєю стартапу було зменшення кількості твердих побутових відходів за допомогою літаючих квадракоптеров. Частково замінити старі машини для прибирання сміття на літальні апарати стало нововведенням у сфері збирання сміття. Цей проект дозволить економити паливо, яке використовують сміттєвози. У зв’язку з тим, що квадрокоптери електричні, їх потрібно тільки заряджати за допомогою електроенергії, що набагато ефективніше в сфері використання природних ресурсів.

Проблему в приватних секторах і малоповерхових будинках може побачити кожен. У той час коли в багатоквартирних будинках люди викидають сміття в спеціальні контейнери, в приватному секторі залишають прямо біля своїх будинків і узбіч доріг в певний час.

Ольга Яновська запропонувала залишити сміттєвози їздити по головних вулицях приватного сектора, а ось по інших вулицях повинен літати квадрокоптер і забирати сміття в пакетах, приносячи його до машини.

Даний проект дозволить не тільки ефективно позбавлятися від сміття, а й зменшити кількість викидів в атмосферу від сміттєзбиральної машини. Шкідливі викиди, як відомо, погано позначаються на здоров’ї кожної людини. Таким чином проект дозволить не тільки позбутися від твердих побутових відходів, а й зменшити газоподібні викиди.

Нова концепція полягає в економії грошей на паливі сміттєвозів та зменшенні шкідливих викидів в атмосферу, тобто вартість вивозу сміття для людей може зменшиться в кілька разів.

Дисертаційним проектом, як каже Ольга Яворська, зацікавилися вчені і готові підтримувати стартап по використанню квадрокоптера в маленьких містах.

В іншій секції симпозіуму українка представила стенд, на якому були розглянуті фактори, що впливають на кількість відходів. На ньому детально розібрано, які саме відходи викидають жителі і чи сортують вони їх, який сегмент суспільства це робить частіше і багато іншого. Дані для презентації Ольга Яновська збирала цілий рік, перш ніж представити його високоповажній аудиторії.

Дослідниця не зупиняється на досягнутому і планує новий проект на кафедрі будівництва, міського господарства та архітектури Вінницького Національного Університету зі своїм керівником Ігорем Дударем. В навчальному закладі вона вивчає як правильно організовувати спеціальні місця для твердих побутових відходів, і як правильно організувати вивезення сміття до місць утилізації, враховуючи багато факторів. Головною метою є мінімізація витрат і максимізація прибутку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.