Стіл, який поглинає тепло та виробляє електроенергію

0
254


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Компанія IKEA, відома всім в області створення функціональних і стильних предметів інтер’єру, продовжує розвиватися в даному напрямку, привносячи в побут людей щось нове. Так, вона посприяла тому, що з’явилася технологія Heat Harvest, здатна генерувати тепло від різних предметів в енергію.

ччччКоли IKEA випустила лінію бездротової зарядки, стало зрозуміло, що це стане мейнстримом в тих реаліях, які спостерігаються в області захисту навколишнього середовища. Однак в ті часи все одно була необхідна стандартна розетка в стіні, що не відповідала всім бажанням і планам розробників. Було вдало підмічено, що всі предмети навколо нас виділяють тепло – побутова техніка, чашки з гарячими напоями, комп’ютери. Дане тепло розсіюється марно, але його можна направити в потрібне русло і перетворити в електрику.

Стіл, який буде «забирати» тепло і «віддавати» електроенергію
34

Дизайнери Віханга Гор (Vihanga Gore) і Сергій Комарденков (Sergey Komardenkov), які є студентами Копенгагенського інституту інтерактивного дизайну, вважають, що у IKEA є всі шанси вдосконалити свої товари. В рамках Space 10 дослідницької лабораторії, ініціатором і організатором якої є IKEA, вони повідали про свої розробки і плани, які готові реалізувати. Йдеться про технології Heat Harvest і ідея в тому, що вона буде впроваджена в який-небудь предмет, який буде збирати тепло і генерувати його в електроенергію, заряджаючи будь-які електроприлади. Можливо це за рахунок різниці температур між різними поверхнями. Зручним місцем для цього є поверхня столу.

Віханга Гор і Сергій Комарденков анонсують два продукти, що використовують технологію Heat Harvest:

  • поверхня столу, яка працює по вже описаному принципу;
  • пристрій, який буде розміщуватися під телевізором або іншим тепловиділяючим силовим адаптером.

Думка про термоелектрику вже давно обговорюється і має всі перспективи для розвитку, завдяки досягненням в області нанотехнологій

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.