Столиця України в бурхливому потоці модернізації.

0
212


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Найближчим часом у Києві планується запуск нового енергоефективного стартапу – Living Lab. Концепція даного проекту полягає у створенні «розумного» житлового кварталу.

План реалізації нововведень включає в себе:
– встановлення світлофорів нового покоління, які дозволять вирішити одвічну проблему завантаженості транспортних шляхів і, як наслідок, усунуть затори;
– проведення заходів щодо збільшення кількості зелених насаджень на території парків та скверів кварталу;
– реконструкцію старих та встановлення нових доріжок для велосипедистів;
– введення в експлуатацію розробок альтернативної енергетики у вигляді вуличних ліхтарів, що одержують електроенергію з відновлюваних джерел (в даному випадку – енергію сонця);
– впровадження спеціальних пристосувань для людей з обмеженими здібностями ( ліфти для інвалідних колясок, система датчиків для слабозорих тощо);

Територія «розумного» кварталу буде складатися з парку імені Котляревського та вулиці Мельникова (до станції метро Лук’янівська).

Проект удосконалення столичного кварталу був представлений на огляд жителів Києва 16 вересня 2016 року. План реалізації й сама ідея створення «smart вулиці» належить громадській ініціативній групі Kyiv Smart City. За словами одного з координаторів проекту Бойко Ярослава, жителі столиці мають можливість визначити форму майбутньої модернізації та внести свої побажання або корективи допомогою соціальних опитувань в глобальній мережі.

Living Lab планується частково профінансувати за рахунок коштів з місцевого бюджету, а точніше – ці гроші будуть використані на повну візуальну реконструкцію вулиці та парку. Додаткові вкладення будуть надходити від різних компаній, які впроваджують свої інноваційні технології на території «smart street».

Важливим доповненням до вищезазначених нововведень буде будівництво автобусних зупинок, що оснащені сонячними панелями і мають входи для зарядки різноманітних мобільних пристроїв і малопотужних гаджетів.

У зв’язку з появою в столиці все більшої кількості електрокарів, було вирішено обладнати електрозаправки. Для забезпечення гідного рівня безпеки жителів «розумного» кварталу, розробниками проекту передбачено оснащення вулиць камерами відеоспостереження і спеціальними «червоними» кнопками, які будуть виконувати функцію виклику відповідної служби у разі надзвичайної події. Додаткових показників екологічності додадуть установки, що виконують роль сортувальників побутових відходів у вигляді сміття.

Перші заходи з модернізації кварталу заплановані на вересень-жовтень цього року, а завершать всі роботи ймовірно в травні 2017 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.