Студентський електромобіль Sunswift eVe перевершив електромобіль Tesla

0
267


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

У електромобіля Тесла з’явився новий конкурент, і це не один із всесвітніх «монстрів» типу «БМВ» чи «Дженерал Моторс». Загроза виходить від студентів австралійського Університету з їх дітищем – електромобілем Сансвіфт Еве (Sunswift eVe). Цей апарат встановив новий світовий рекорд середньої швидкості руху на відрізку в 500 кілометрів (310 миль): більше 60 миль/год на одній зарядці. Це значне досягнення: зазначений результат дуже важливий, беручи до уваги не настільки широку поширеність електромобілів. Цей рекорд показує, що електромобіль може проїхати сотні миль на прийнятній для широких трас швидкості руху.

2

Даний результат, образно кажучи, «загнав в асфальт» попередній рекорд, де досягнута швидкість коливалася біля позначки 45 миль/год. До того ж автомобіль студентів проїхав далі на одній повній зарядці, ніж знаменитий аналог від Тесли седан моделі S.

Дітище студентів під лейблом EVE зовні також виглядає досить привабливо, а заряджатися його батарея може від звичайної побутової розетки в гаражі, а то і зовсім від безлічі сонячних панелей, розміщених на капоті або даху авто. Це вже п’ятий транспортний засіб, створений студентами Університету Нового Південного Уельсу.

Нинішнє творіння студентів – електромобіль Sunswift eVe – найбільш практичний винахід з усіх попередніх спроб. Це серйозний стрибок вперед в порівнянні з більш ранніми версіями, в яких не було нічого крім водійського сидіння, невеликого комплекту сонячних батарей і всього три колеса.

3

У варіанті Eve є вже два сидіння для дорослих і виглядає вона вже майже як нормальна звична машина, на відміну від прототипу. Однак, чекати особливого гламурного комфорту від дітища студентів не доводиться. Цю модель можна охарактеризувати як спартанську, у її творців стояло завдання не перевищити вагу авто в 700 фунтів. Це менше, ніж батарея, яка живить модель Тесла S (звичайно, потрібно мати на увазі, що набагато важча модель Тесла S вміщає до семи осіб, та ще й так на борту такі дорогі речі, як шкіряні сидіння і систему кондиціонування).

Щоб зарядити повністю 130 футову батарею Panasonic студентського автомобіля потрібно вісім годин і звичайна побутова розетка. Якщо ж підключитися до промислового порту, то можна впоратися і за п’ять годин. Компанія Sunswift заявляє, що якщо припаркувати автомобіль на сонці на 8 годин то 800 Ватовий комплект сонячних панелей набере достатньо енергії для двогодинної поїздки, що вистачить з лишком на шлях від будинку до роботи. Сонячні панелі здатні акумулювати енергію і в тому час, поки апарат рухається, проте в недостатній поки кількості, щоб забезпечити потреби двигуна для невпинної їзди.

Автомобіль зробив 120 повних кіл на 2,6 мильній круговій трасі Австралійського Автомобільного Центру в Вікторії. Пара водіїв керували машиною в три прийоми, щоб уникнути перевтоми, і зупинялися для відпочинку тільки в моменти, коли механіки міняли і підкачувати колеса. Сонячні батареї знаходилися в положенні, тому що команда хотіла встановити рекорд швидкості саме для електромобілів, а не для машини на сонячних батареях. Останні потрапляють вже в іншу категорію, більш вузьку і нечисленну.

1

Все тестове випробування було покликане показати що Sunswift eVe готовий саме для практичного використання, здатний долати сотні миль на шосейній швидкості без підзарядки. Машина Sunswift eVe – «демонстрація технічної життєздатності» – так говорить Хайден Сміт, Директор проекту компанії Sunswift.
Студентська команда Університету мала намір показати всім, що електромобіль, що живиться сонячною енергією від панелей – «обґрунтована альтернатива транспортним засобам, що приводиться в рух на традиційних видах палива» (бензин, газ та ін.)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.