Тендерна система в Україні як стимул для ВДЕ – реальність чи пусті розмови?

0
31


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)
Renewable energy sources

У Верховній Раді заявили, що до грудня 2018 року буде узгоджено законопроект щодо стимулювання ВДЕ в нашій країні. Даний документ регламентуватиме впровадження тендерного механізму на енергетичному ринку. Таку інформацію надали урядовці в ході прес-конференції.

Депутати зауважили, що відчувають занепокоєння відносно перспектив розвитку ВДЕ. Причиною цьому стала незмінність державної політики у відношенні альтернативної енергетики. Народні обранці впевнені, якщо залишити все як є, то інвестиційна привабливість нашої країни буде втрачена, а цілі, поставлені до 2020 року не будуть досягнені. Розглянути перспективи розвитку альтернативної енергетики в даному руслі можливо на прикладі Уругваю , про який ми писали раніше.

тендерна система енергетичного ринкуОкрім того, урядовці заявили, що не можуть допустити, аби в зеленій енергетиці стався дефолт. Виконуючий обов’язки очільника Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу Домбровський Олександр звернув увагу на те, що Україна потребує екстреної оптимізації діючої системи стимулюючих заходів для альтернативної енергетики.

Члени Української асоціації ВДЕ виказали підтримку планам урядовців. Вони також зазначили, що на «зеленому» енергетичному ринку України не вистачає еволюційних зрушень, що призведуть до стабільного росту енергетики та становлення галузі в цілому.

Тендерна система, що носитиме обов’язковий характер взаємодії, буде застосована до СЕС з потужністю більш ніж 10 мегават та ВЕС з потужністю більше 20 мегават. Такий механізм збалансує енергетичну систему країни та дозволить створити конкурентні умови роботи на ринку енергетики.

Раніше введені в експлуатацію потужності новий законопроект не торкнеться. Окрім того, слід зауважити, що лоти будуть поділені по одному мегавату. Завдяки цьому інвестори матимуть змогу впроваджувати нові проекти, не маючи обмежень.

Описаний законопроект №8449 вже був представлений від 7 червня поточного року. Урядовці мають в планах його прийняття на кінець 2018 року. Законопроект дасть змогу впровадити нову систему починаючи з 2020 року. Проекти, що наразі перебувають у стадії девелопменту, зможуть підписати попередню угоду. Це буде можливо за умови наявності документації, яка підтвердить даний стан проекту. Угода може бути укладена до 1 липня наступного року на діючих умовах.

Зазначена на сторінках законопроекту можливість укладення угоди на двадцять років зможе створити умови для сталого розвитку відновлюваної енергетики після того, як «зелений» тариф перестане діяти. Про це заявили Ковалів Юлія (керівник Офісу Національної інвестиційної ради) та Підлісецький Лев (нардеп). Також було зазначено, що відмова від законопроекту призведе до цілковитої втрати інвестиційної привабливості проектів ВДЕ після 2020 року.

Керівник Української асоціації ВДЕ Оржель Олексій заявив, що внесення змін в систему стимулювання розвитку альтернативної енергетики нашої країни є неминучим процесом. Для прибічників відновлюваної енергетики та тих, хто будує бізнес в даній сфері, такі зміни повинні бути в списку першочергових інтересів. Ініціативу урядовців пан Оржель назвав дуже вчасною та конче необхідною.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.