Тепло для дому із землі

0
2006


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Вам подобається отримувати безкоштовне внутрішнє тепло землі довгі десятиліття для опалення свого будинку? Ну хто відповість «ні», якщо вигода очевидна. Хоча, по правді кажучи, тепло землі в Україні використовується досить несміливо, якщо не сказати більше. Відповідь на поверхні: в країнах, де немає природного газу і в дефіциті електроенергія, змушені вдаватися до використання альтернативного опалення своїх квартир і заміських будинків. А ми все ще більше сподіваємося на нафту, газ, вугілля і звичні дрова!

Отже, природне акумулювання теплової енергії нашою матінкою-природою давним-давно мовчазно підказує нам, що живуть в 21 столітті, про необхідність дбайливіше ставитися до запасів корисних копалин Землі. Хоча вже давно винайдені конструкції, які здатні доставляти тепло землі в наші будинки, але, тим не менше, більшість населення майже нічого не знає про можливості опалюватися мало не безкоштовно.

Серед альтернативних джерел опалення основне місце займає тепловий насос. Фігурально висловлюючись, він доставляє тепло з землі і приносить в будинки споживачів. При цьому відбувається незначне споживання електроенергії для роботи насоса. Тобто, енергія витрачається лише на доставку тепла в будинку, але не на його створення. Все інше робить система.

imagesХоча цей спосіб отримання тепла людству давно знайомий, але стереотип мислення не дає багатьом зрозуміти, як це можна з низькотемпературного тепла землі отримати температуру теплоносія до 60 градусів і вище, доставляючи в будинок затишок.

Схематично це виглядає так: буриться свердловина глибиною 100-150 метрів, в неї поміщається трубопровід, що заповнюється робочою рідиною, яка не замерзає при звичайних мінусових температурах суворої зими. Залишається вмонтувати в систему тепловий насос, який за допомогою електрики переганяє рідина по системі, тим самим доставляючи тепло з землі в житлові будинки.

теплові насосиВіддача і економія величезні. Досить сказати, що при споживанні всього одного кіловата електроенергії можна отримати до п’яти кіловат теплової. Вигідно? – Без сумніву. І все ж при установці і монтажі системи доведеться неабияк витратитися. Зате потім довгі десятиліття – тепло майже безкоштовно.

Система опалення теплом, узятим з землі, це питання не далекого майбутнього, а назрілого сьогодення. Воно здатне природні властивості землі – акумулювати в теплову енергію- перетворити в затишне тепло в наших будинках взимку і в приємну прохолоду в спекотне літо. І це не примха обраних, а все більш актуальна масова необхідність. При постійно зростаючих цінах на нафту і природний газ використання тепла землі постає перед людством якщо не єдиним, то одним з основних рішень енергетичної проблеми.

Крім того, застосування геотермального опалення перетворює будь-якого домовласника економічно незалежним від енергетичних монополістів.

1451911567_1На які природні джерела можна розтараховувати при названій системі опалення? Що ближче до дому, на те і є можливість сміливо робити ставку. Наприклад, використання грунтових вод і відкритих водойм, верхній шар прибудинкової території, навколишнє повітря, глибинний шар грунту. Тобто, Ттермоенергія існує навколо нас, вона не залежить ні від погоди, ні від дня і ночі, ні від пір року. І грошей з нас, в ході її використання, не зажадає.

Грунтовніші і обережні власники садиб і заміських будинків, щоб надійно захистити себе від будь-яких несподіванок на випадок різкого похолодання, або виходу з ладу теплового насоса в самий невідповідний час, паралельно монтують запасні варіанти опалення: газові котли, бойлери, сонячні батареї. Але це занадто великий відсоток перестраховки. Шкоди, звичайно, ніякої, але дорогувато обійдеться при установці.
Головне – надія на матінку-землю. Виявляється, вона не тільки нас годує, а й здатна віддати своє тепло. Було б бажання і засоби на установку і монтаж геотермального опалення.

Опалення з використанням тепла землі має цілих шість незаперечних вигод для того, хто його змонтував для свого будинку:

  1. Продуктивність до 500% при мізерному споживанні електрики;
  2. Ніяких шкідливих викидів в атмосферу і забруднення службового приміщення;
  3. Як мінімум, 30-річний термін безаварійної служби без обслуговування;
  4. Реверсне використання: взимку – тепло, влітку – кондиціонування;
  5. Невеликі габарити обладнання не вимагають великих службових приміщень;
  6. Простота установки і монтажу системи.

Тепловой-насос-вода-вода1А ось один-єдиний мінус, який свердлить уми багатьох бажаючих скористатися цим сучасним видом отримання тепла землі і стримує їх бажання:

Занадто дорогі не так агрегати до системи, як земельні та бурові роботи. Треба один раз капітально витратитися, щоб потім більше 30 років не знати горя з опаленням.
Але, як то кажуть, ложка дьогтю зробила свою справу.

Дійсно, важко собі уявити саму суть опалення будинку за допомогою системи теплового насоса.

Так і хочеться порівняти або представити, що з лона землі б’є гарячий фонтан і від нього по трубопроводу йде тепло в кімнати. Насос качає з гарячого джерела воду і доставляє її до батарей опалення. Таку картину можна тільки побачити на далеких камчатських сопках, та у дрімаючого вулкана на острові Сицилія, де кам’яниста порода настільки загострюється, що димлять підошви на черевиках всюдисущих туристів.

6_776Геотермальне тепло – це продукт інженерної думки, а не 100-відсотковий подарунок природи. На великих просторах України таких гейзерів більше ніде не знайдеш, а тепло вище 30 градусів залягає в землі лише на глибині півтора кілометра і глибше. Шахтарі знають, як жарко в шахті і скількома відрами поту просочений видобуте ними вугілля!

Дістатися до такої глибини нереально, а ось взяти тепло градусів 7-8 на глибині 100 метрів і глибше – можна. Ось і підійшли впритул до принципу роботи такого виду опалення взагалі і теплового насоса зокрема.

Що таке тепловий насос і який принцип його роботи – навряд чи знає десята частина населення нашої країни. Хоча, як не дивно, користуються його послугами у всіх будинках. Це наш улюблений кухонний друг – холодильник! Ми до нього настільки прикипіли, звикли, що не замислюємося над тим, звідки ж у його камері береться така холоднеча, а решітка ззаду нагрівається.

varianty-ustroystva-geootopleniya-s-ispolzovaniem-tepla-gruntaСхема роботи теплового насоса адже обладнання холодильника – точна копія системи геотермального опалення, тільки навпаки: замість відбору тепла з камери, як це в холодильнику, тут йде відбір тепла з землі, подається воно під тиском в будинку, тиск збільшується, температура підстрибує до 60 градусів і вище і нагріває підлоги і опалювальні батареї. У систему заливається особлива рідина, здатна при тиску закипати, різко нагріватися і віддавати тепло споживачам. Наочно це показано на загальній схемі роботи теплового насоса.

Якщо сказати більш коротко – цікава система опалення, яка впевнено нарощує авторитет серед багатьох користувачів, котрі хочуть бути повністю енергонезалежними.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.