Теплозабезпечення міста Кам’янець-Подільский здійснюється завдяки біологічному паливу

0
141


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Твердопаливні котли набули достатньо широкого вжитку в Україні. І якщо раніше мова йшла про ефективність такого типу обігріву приміщень в рамках приватних будинків, то зараз оцінювати їх внесок у енергоефективність стає доцільним в масштабах цілих міст. Прикладом для інших населених пунктів в плані впровадження альтернативних методів постачання тепла у нашій країні став Кам’янець-Подільский.

Очільник міста Сімашкевич Михайло зазначає, що наразі загальна потужність котлів, що функціонують на твердому біопаливі доходить до 19 мегават. Широкого вжитку твердопаливні котли набули завдяки реалізації програм з енергоефективності, які активно впроваджувала компанія «Міськтепловоденергія». Фінансова підтримка даним проектам була надана іноземними організаціями.

 

Починаючи з 2011 року, в місті пройшла масова модернізація установ теплозабезпечення, внаслідок чого 6 котелень почали використовувати в якості паливної сировини пелети з соломи та тирси.

Потужність даних обігрівальних установ склала майже 12 мегават. На сьогоднішній день було встановлено ще одну твердопаливну установку на 2, 5 мегавата, та введення її в експлуатацію ще не відбулося.

На цьому здобутки міста в області використання енергії альтернативних джерел тільки починаються. Для Кам’янець-Подільского стало по-справжньому видатною подією будівництво потужної ТЕС, зведення якої стало можливим завдяки кредитним коштам Світового банку. Теплоелектростанція функціонуватиме завдяки твердопаливним установкам та газовому обладнанню. Дане виробництво являється унікальним прикладом використання новітніх розробок альтернативної енергетики у масштабах країни.

Слід зазначити, що ТЕС у Кам’янець-Подільскому матиме лише два аналогічних виробництва у Європі.

Заощадження значних коштів з місцевого бюджету стало можливим завдяки використанню місцевого біологічного палива у якості сировини для котелень. Усі системи тепло- та енергопостачання міста поєднані в єдину систему. Кам’янець-Подільський на даному етапі досяг енергетичної незалежності. Крок вперед у енергетичному розвитку міста був зроблений в період впровадження «віялових» відключень електроенергії. Наразі місто може гарантувати своїм мешканцям стабільне постачання електрики та теплозабезпечення.

Мер міста впевнений, що перейняти досвід Кам’янець-Подільського під силу будь-якому населеному пункту України

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.