Тротуари майбутнього – помічники електростанцій.

0
243


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Альтернативна енергетика набирає обертів у всьому цивілізованому суспільстві. Креативні ідеї різних розробників часом знаходять своє втілення в самих неординарних і неймовірних формах і установках.

Яскравим прикладом цього є результат діяльності невеликого підприємства під назвою Pavegen. Співробітники даної організації не один рік ведуть наукову діяльність в руслі альтернативної енергетики. Інноваційним винаходом фірми, з недавніх пір представленому науковому світу, стала плитка для тротуарів. Для звичайного спостерігача ця розробка може здатися трохи дивною, але фахівці у сфері енергетики оцінили по достоїнству дане нововведення.
Вся справа в тому, що винахідники зробили не просто звичну для нас плитку, що покриває тротуари парків і скверів. Представлене громадськості новинка здатна видозмінювати кінетичну енергію, одержувану від кроку, і перетворювати її в електроенергію.

Світове співтовариство вже мало можливість познайомитися з подібною розробкою в 2009 році. Функціональна складова того винаходу також полягала в енергогенерації. Лондонська фірма в створенні плитки нового зразку просунулася значно далі – енергія в ній виробляється ще й за рахунок ударного впливу. Якщо описати процес вироблення електроенергії плиткою-акумулятором простою зрозумілою мовою, то він буде виглядати наступним чином: пішоходи, які проходять по тротуару парку, скверу тощо, за рахунок руху створюють кінетичну енергію, яку плитка акумулює і перетворює в електрику. Додатковим фактором для збільшення показників одержуваної енергії кроків може бути ударна дію (стукіт підков тварин, вплив підборів на взутті і т. п.)

Енергогенеруюча плитка для тротуарів, вироблена компанією Pavegen, має форму трикутника. На кожному з кутів пристосування встановлені маленькі пристрої, які перетворюють енергію кроків в електроенергію. Одна плиточка здатна виробити до 5Вт електроенергії.

Важливим показником використання даного винаходу є його багатофункціональність. Тротуарна плитка, що генерує енергію, може встановлюватися як на відкритих просторах (парки, сквери, пішохідні та вело-доріжки тощо), так і в різних приміщеннях, що мають велику прохідність (супермаркети, великі торгові центри та багато інших). Творці запевняють, що плитка може приймати різноманітні конфігурації, бути твердою або м’якою, залежно від сфери застосування. За допомогою м’якої плитки, наприклад, можна повністю застелити поле для гри в футбол.

На початковому етапі впровадження в життя даного винаходу, планується застосовувати його для освітлення щитів з рекламою і пішохідних доріжок. У перспективі енергогенеруюча плитка може сміливо збільшувати масштаби використання.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.