Твердопаливна котельня у Вінниці – приклад для наслідування

0
179


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Один з мікрорайонів міста Вінниці повністю обігрівається завдяки єдиній котельні, що використовує альтернативне паливо. Вінницька теплова установа на вулиці Баженова, крім тепла, поставляє до будинків ще й гарячу воду, працюючи при цьому виключно на дровах.

Грунтуючись на досвіді таких котелень, Державне агентство з енергоефективності за підтримки Вінницької міської ради в рамках проекту «Муніципальна енергетична реформа в Україні» провели навчальні заняття щодо використання альтернативних джерел з метою обігріву.

Більше трьох тисяч квартир у м. Вінниця отримують тепло і гарячу воду завдяки новітній котельні, що функціонує завдяки біопаливу. Обласний центр, в свою чергу, заощаджує значні грошові суми, закуповуючи замість газу тверде біологічне паливо.

errreererВажливим фактором є те, що закупівля дрів для котельні може відбуватися з різних джерел, які за необхідності можна змінити. Це забезпечує значну енергонезалежність від зовнішніх факторів.

За словами голови Державного агентства енергоефективності, котельня по вулиці Баженова повинна бути орієнтиром для всієї країни. Завдяки подібним підприємствам Україні за 2 сезони вдалося заощадити понад 7 млрд гривень на опаленні житла городян. Якщо в «Теплокомуненерго» замінити газ альтернативним паливом, заощадивши ще близько трьох мільярдів кубометрів блакитного палива, можна говорити про енергонезалежність нашої держави.

Савчук Сергій, голова Держенергоефективності, стверджує, що його команда зараз активно працює в напрямку організації законодавчої бази, з появою якої встановиться продуктивне підгрунтя для інвестування в дану галузь енергетики. У першому читанні Верховною Радою України був прийнятий законопроект щодо стимулювання отримання з альтернативних джерел теплової енергії. Законопроект дає інвесторам гарантії отримання їх вкладень за допомогою константного тарифу для біологічного палива. На практиці це виглядає так: населення має тариф на 10% нижче, ніж на газ, а інвестори одержують можливість порівняно швидко повернути вкладені гроші.

Котельні на вулиці Баженова, що працюють на деревині – це лише одна мала частина проекту енергоефективності, який впроваджується в життя міста за підтримки іноземних партнерів. Головна ідея проекту – досягнення енергонезалежності за допомогою альтернативних джерел в масштабах міста.

Реалізація проекту стала можливою завдяки фахівцям з Швеції, які виділяють значну фінансову допомогу і надають консультаційні послуги в даній сфері. На сьогоднішній день в рамках проекту планується модернізація наступного мікрорайону (від вулиці Київської до вулиці С. Зулинского). nnhhhnnn

На 2017 рік у планах організаторів проекту реконструкція газової котельні та зведення котельні, яка працюватиме на біологічному паливі, що за попередніми підрахунками буде мати потужність більше 3 МВт. По закінченню проекту фахівців зі Швеції, альтернативним теплом будуть зігріті понад 150 будинків, 9 навчальних закладів для дітей та 3 медичних заклади.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.