У 2015 році працевлаштування в секторі ВДЕ досягло 8,1 мільйонів осіб

0
224


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Як повідомляє  найновіша доповідь Міжнародного Агентства Поновлюваної Енергетики (IRENA) в глобальному секторі поновлюваних джерел енергії працевлаштування минулого року склало 8,1 мільйонів осіб (без урахування гідроенергетичного сектора, де працевлаштованих є близько 1,3 мільйонів осіб). Це зростання на 5% рівня попереднього року. Доповідь, присвячена працевлаштуванню в секторі ВДЕ минулого року був опублікований IRENA з нагоди 11-ї зустрічі ради цієї організації.

Як говорить директор IRENA Аднан З. Анін “Безперервне зростання працевлаштування в секторі поновлюваних джерел істотне, оскільки стоїть в опозиції до ринку праці в цілому енергетичному секторі. Збільшення рівня працевлаштування в цій галузі пов’язане із засобами технологій, пов’язаних з поновлюваними джерелами і сприяючій політиці держав, яка підтримує технології ВДЕ

“Ми чекаємо, що цей тренд утримуватиметься тривалий час, разом зі зміцненням поновлюваних джерел на ринках, що викликано між іншим спробою реалізації цілей, визначених в Парижі”.

Як ми читаємо в доповіді кількість робочих місць в енергетичному секторі минулого року впало в порівнянні з 2014 роком, проте кількість робочих місць в секторі ВИЭ виросла. Наприклад в Сполучених Штатах зростання працевлаштування в секторі ВИЭ склало 6 одночасний спад в секторі, пов’язаному із спалюванням викопних (нафта і природний газ) палив склав 18 Подібна ситуація спостерігається в Китаї, – в секторі ВИЭ залучені до роботи 3,5 мільйони нових працівників, а в нафтохімічному секторі усього лише 2,6 мільйони.

У тій, що підсумовує 2015 рік доповіді ми читаємо, що найбільша динаміка зростання в секторі сонячної енергетики порівняно з минулими роками спостерігалась   в Японії і США. У свою чергу китайський ринок незважаючи на зростання показує певну стабілізацію. Європейський ринок праці в секторі сонячної енергетики демонструє у черговий раз спад працевлаштування. Для вітроенергетики був це, проте, рекордний рік. Посприяв цьому особливо Китай, демонструючи рекордне в цьому сегменті зростання.

Як в попередні роки програми, які дають підтримку ВДЕ, є ключем до збільшення працевлаштування в цих секторах. Акції підтримки ВДЕ в Індії, Бразилії, податкові пільги в Сполучених Штатах або ряд програм підтримки в Азії – усі вони сприяють до збільшення кількості осіб, працюючих в цьому секторі.

Країни, в яких працевлаштування в секторі поновлюваної енергії в 2015 році було найбільшим, це Китай, Бразилія, США, Індія, Японія і Німеччина. З числа усіх секторів ринку ВДЕ  найбільше працевлаштування ми можемо спостерігатина  підприємствах, пов’язаних з сонячною енергетикою, де працевлаштовані 2,8 мільйони осіб (2,5 мільйони в 2014 році). Ці дані підсумовують осіб, працевлаштованих при виготовленні, інсталяції і контролі роботи систем сонячної енергетики.

Іншим, у своючергу, сектором є біопаливна галузь, де працевлаштованих є 1,7 мільйонів осіб. На третьому місці рейтингу розташовується працевлаштування в секторі вітрової енергії.

“Незважаючи на зміни на енергетичному ринку працевлаштування у галузі ВИЭ залишається на високому рівні” підсумовує Aднан Амін. Проведені “аналізи IRENA дозволяють оцінити, що до року 2030 відсоток ВИЭ в глобальному енергетичному міксі подвоїться, що дозволить повною мірою реалізацію цілей, поставлених з метою охорони перед змінами клімату. Такий розвиток перекладеться на створення багатьох нових робочих місць в секторі ВИЭ – до 2030 року повинно їх бути разом понад 24 мільйони” як подає директор IRENA.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.