У Білорусі побудують 22-мегаваттую сонячну електростанцію розміром з 80 футбольних полів

0
155


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Компанія velcom запустить найбільшу в Білорусі сонячну електростанцію. Новий проект реалізується поблизу Брагіна і може розглядатися як приклад участі приватного бізнесу в розвитку територій, постраждалих від чорнобильської катастрофи. Про це розповів генеральний директор velcom Гельмут Днз на прес-конференції 28 квітня в Мінську.

Сонячна електростанція почне працювати цього літа в Брагинському районі. Вона буде включати 85 тисяч сонячних панелей, які займають територію в 56 га розміром з 80 футбольних полів. Щоб зв’язати між собою всі сонячні модулі, velcom прокладе близько 800 км кабельних ліній, що можна порівняти з відстанню від Мінська до Москви.

Потужність електростанції складе рекордні для білоруських геліоустановок 22,3 МВт. Цього, наприклад, більш ніж достатньо для забезпечення роботи всієї вечірньої підсвічування Мінська.

У будівництво сонячної електростанції velcom вкладе понад 23 млн євро. Крім самого сонячного парку, компанія інвестує в будівництво високовольтної лінії з 23 опорами і трансформатором на 110 кВ. Компанія розглядає «зелену» енергетику як довгостроковий проект на перспективному ринку і внесок у збереження екології республіки.

Енергію від станції компанія планує продавати, характеризуючи проект як «комерційний зелений». Завдяки сонячній енергії velcom сподівається покрити також 50% власних потреб.

Конкурувати з державою в сфері енергетики компанія не має наміру. «Ми не бачимо в державі конкурента у виробництві електроенергії. Ми партнери», — сказав Гельмут Днз. При цьому він не виключив можливість появи нових подібних проектів і зауважив, що «все залежить від сонця».

Запуск сонячної електростанції дозволить підвищити енергетичну безпеку країни — перш за все, знизить її залежність від поставок вуглеводневої сировини. Всього один годину роботи комплексу може заощадити близько 7 тисяч кубометрів природного газу, який зараз Білорусь в основному імпортує. Ще одна перевага — висока екологічність: сонячна електростанція дозволяє звести до мінімуму шкоду, що наноситься навколишньому середовищу.

Компанія планує, що сонячна станція окупиться через 4-5 років. Брагінський район для будівництва було обрано з-за великої кількості сонячних днів в Гомельській області. Також на територіях, постраждалих від вибуху на Чорнобильській АЕС, землю отримати не так дорого, як в інших районах країни.

«У розвитку „зеленої“ енергетики сходяться інтереси бізнесу, держави і суспільства. Тут і енергетична безпека, і турбота про екологію, і розвиток місцевої економіки. Важливо, що проект створює нові робочі місця і допомагає відроджувати території, постраждалі від аварії на Чорнобильській АЕС», — підкреслив Гельмут Днз.
Сонячна енергетика відкриває перед країною широкі перспективи. На півдні Білорусі близько 1900 сонячних годин на рік — приблизно на 10% менше, ніж, скажімо, в Сочі. Використовувати поновлювані джерела енергії в республіці вигідно і з комерційної, і з екологічної точки зору — геліоустановки дозволяють скоротити викиди в атмосферу вуглекислого газу. Ринок «зеленої» енергії в Білорусі повинен отримати серйозний розвиток у найближчі роки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.