У Данії побудували інноваційну хвильову електростанцію Wavestar (відео)

0
226


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Незвичайний спосіб генерації хвильової енергії пропонує данська компанія Wavestar. Вона розробила морську машину c плавучими буями на балках, які приводяться в рух завдяки кінетичній енергії хвиль і перетворюють її в «чисте» електрику.

Концепція була винайдена ентузіастами вітрильного спорту Нільсом і Кельдом Хансенами (Niels and Keld Hansen) у 2000 році. Завдання полягало в тому, щоб створити регулярну вироблення енергії з океану за рахунок набігаючих хвиль з інтервалом 5-10 секунд. Це було реалізовано за допомогою ряду напівзанурених буїв, які піднімаються і опускаються у відповідності з рухами води, забезпечуючи безперервне виробництво електроенергії.

«Унікальна система захисту машини від шторму – один з багатьох запатентованих аспектів дизайну – гарантує надійність роботи в найбільш несприятливих умовах і являє собою справжню віху в розвитку хвильових генераторів. Хвильова енергія буде відігравати вирішальну роль у забезпеченні нашого енергетичного майбутнього, але тільки машини, які можуть витримати найсильніші шторми здатні реально запропонувати ефективне рішення», – йдеться на сайті проекту.

Компанія Wave Star Energy зараз тестує експериментальну установку в Північному морі біля мису Ханстхольм на північно-заході Данії. Хвильова електростанція розташована в морі в 300 метрах від берега, там, де закінчується портовий пірс, і пов’язана з ним коротким пішохідним містком, що забезпечує обслуговуючому персоналу вільний доступ у будь-який час.

Установка WaveStar перетворює кінетичну енергію хвиль в електрику за рахунок поплавців, які піднімаються і опускаються вниз і вгору по мірі руху хвиль. Поплавці кріпляться за допомогою рухомих балансирів, розміщених на платформі, опори якій закріплені на морському дні. Рух поплавців передається через гідравлічні поршні на обертовий генератор, який виробляє електроенергію.

Кожен округлий поплавок має в діаметрі близько 5 метрів і виготовлений зі скловолокна. Одна модульна платформа може включати до 20 рухомих буїв. У робочому положенні вони опущені на воду і розгойдуються хвилями, що змушує важелі, прикріплені до поплавкам переміщатися вгору-вниз. Кожен з важелів з’єднаний з гідравлічним циліндром, і через них рух поплавців передається на вал електричного генератора.

На сьогоднішній день прототип являє собою тільки один модуль експериментальної хвильової електростанції потужністю 500 кВт. При необхідності збільшити продуктивність станції, можна додавати відповідну кількість модулів.

Для оптимальної роботи установки висота хвилі не повинна перевищувати 2,5 метра. Якщо ж вона досягає 3 метрів і більше, то поплавці піднімаються над водою для запобігання пошкоджень. У разі шторму вся платформа електростанції здатна підніматися на висоту до 10 метрів.

Є у цієї концепції і свій недолік – подібна машина призначена для установки в прибережних зонах глибиною не більше 7 метрів. Однак в одній тільки Європі місць, придатних для монтажу установок WaveStar, досить – крім Данії, вони є в Португалії, Шотландії, Франції та Ірландії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.