У Франції розпочала роботу найбільша в Європі плавуча сонячна електростанція

0
220


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

У жовтні на півдні Франції була введена в експлуатацію найпотужніша в Європі плавуча установка, що складається з фотоелектричних елементів. Ця подія ознаменувала новий етап у розвитку сонячної енергетики.

Околиці Рони відомі своїми вишуканими винами і чудовою кухнею. Згадана конструкція стане ще однією визначною пам’яткою цього регіону.

Ця сонячна електростанція називається O’MEGA1, її потужність досягає 17 мегават.

Проект унікальний одразу в декількох аспектах. По-перше, це найбільша в Європі технологія, заснована на використанні сонячної енергії на плаву. Дана конструкція розташована на воді, що дозволяє вирішити земельні питання, оскільки вона може монтуватися на резервуарах для питної води, промислових басейнах, заплавах або кар’єрах.

Участь громадян у проекті

Ще одна особливість електростанції полягає в тому, що жителі регіону розміщення установки можуть взяти безпосередню участь в проекті. Власників будинків у Воклюзі або сусідніх департаментах запрошують стати частиною цієї плавучої системи. Таким чином, поряд з відкриттям найбільшої в Європі СЕС на воді, розробники показують, що боротьба зі зміною клімату вимагає колективних зусиль. Про це заявив Ерік Скотто, голова і співзасновник компанії «Akuo Energy». Він також підкреслив, що мета даного підходу полягає в тому, щоб спонукати громадян брати участь у фінансуванні енергетичного переходу з використанням зацікавлених осіб регіону.

«Зелена електрика контрольованого походження»

Інноваційний аспект проекту не зупиняється на досягнутому. «Akuo Energy» також об’єднали свої зусилля з незалежним постачальником електроенергії – компанією «Plüm Energie». Спільно вони розробили унікальне маркування «зелена електрика контрольованого походження», яке не має аналогів у Франції. Це стане гарантією виробництва 100% відновлюваної енергії, виробленої у Франції, створюючи цінність в цій країні.

Ще в 2014 році старий кар’єр на місці нинішньої електростанції перетворили в озеро, що стало стартом проектних робіт O’MEGA1. Сьогодні установка офіційно введена в експлуатацію в присутності міністра екології Франції та її державного секретаря.

За словами розробників, річної потужності цієї плавучої СЕС вистачить для забезпечення електроенергією 4733 будинків, що дозволить уникнути викидів в атмосферу 1096 тонн вуглекислого газу.

«Неосяжний» потенціал

Якщо порівнювати масштаби даного проекту з морською вітровою електростанцією Hywind в Шотландії, яка виробляє 1500 МВт електроенергії і може забезпечити нею до 1 мільйона будинків, то вони мізерно малі. Але індустрія прогнозує появу найближчими роками безлічі подібних проектів.

Про величезний потенціал ринку плавучих СЕС говорить недавнє дослідження Світового банку. Згідно з його результатами, при використанні лише 1% штучних поверхонь водосховищ, загальна можлива потужність подібних сонячних батарей склала б 400 ГВт.

Плаваючі СЕС – це інноваційний і перевірений сектор ринку з швидко зростаючою висхідною траєкторією розвитку. Вони є ідеальним рішення для країн з обмеженими земельними ділянками або недостатнім використанням останніх.

У Франції потенціал подібних проектів оцінюється в 20 гігават, розподілених по перспективним 1300 об’єктам: в основному це старі промислові райони, гідроелектростанції та водосховища.

Компанія «Akuo Energy» має достатньо можливостей для розробки даної технології і її тиражування в промислових масштабах. Кілька проектів уже реалізуються в Європі. У січні уряд Бельгії оголосив про шість плаваючих фотоелектричних станцій загальною потужністю 11,1 МВт. У Португалії планують створити гібридні гідро-сонячні проекти, які передбачають установку плаваючих сонячних панелей на водосховищі, додатково до вже працюючої гідроелектростанції.

З огляду на існуючі можливості масштабування подібних установок є всі підстави вважати, що найближчими роками багато компаній братимуть приклад з «Akuo Energy».

Джерело: https://www.euractiv.com.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.