У Харківській області хочуть побудувати кілька СЕС

0
331


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Влада Харківської області опрацьовує можливість побудови декількох сонячних електростанцій у Лозівському, Барвінківському та Близнюківському районах. Проектом зведення сонячних потужностей зацікавилася інжинірингова компанія «Екватор Сан Енерджі» (ESE), крім того є й інші потенційні інвестори, з якими готова співпрацювати харківська ОДА.

Розглядаючи потенціал використання відновлюваних джерел енергії, начальник управління ПЕК відвідав поки що єдину сонячну електростанцію в Харківській області, яка належить приватній компанії «Екватор Сан Енерджі». Сонячна електростанція розташована в селищі Комунар Харківського району. Загальна площа установки становить 1000 кв. м. протягом 2015 року вона згенерувала 110 мВт «зеленої» енергії, яку підприємство продало ДП «Енергоринок».

«Державна цільова програма енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії передбачає, що до 2020 року обсяг відновлюваної енергії в Україні має збільшитися до 10% від загальної кількості. Тому сьогодні ми вивчаємо можливості використання альтернативних і відновлюваних джерел енергії, зокрема сонячної генерації. Це дозволить збільшити незалежність регіону і країни, – зазначив Олексій Білоцький. – Ми вивчили розробки наших вчених у цій галузі і практичний досвід компанії «Екватор Сан Енерджі» і зараз розглядаємо можливість будівництва подібних електростанцій на півдні Харківщини».

За словами начальника управління ПЕК, найбільш сприятливі умови для будівництва сонячних панелей є в трьох південних районах області – Лозівському, Барвінківському та Близнюківському. Вони розташовані в сонячних поясах: тут обсяги сонячного світла, який можна використовувати для генерації енергії, на порядок вище, ніж в інших районах.

«Мова йде про будівництво кількох сонячних електростанцій. Одну з них планує побудувати компанія «Екватор Сан Енерджі», у якої вже є досвід в цій сфері. Також сьогодні є ще один зацікавлений у реалізації проекту інвест-клуб. Облдержадміністрація, зі свого боку, буде в межах своїх повноважень сприяти будівництву і контролювати процес», – зазначив Олексій Білоцький.

За його словами, окупність сонячної електростанції потужністю близько 100 кВт становить 5-7 років.

Крім того, будівництвом сонячних електростанцій для власних потреб сьогодні цікавляться окремі підприємства області. Наприклад, у Барвінківському районі можливість встановити сонячні батареї на дахах виробничих будівель вивчає фермерське господарство.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.