У Каліфорнії створили дешеві акумулятори на основі цинку

0
98


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)
CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 60

Фірма NantEnergy тривалий час вела розробку недорогих батарей для зберігання енергії. На даному етапі завершено розробку цинкових акумуляторів, які, за словами їх творців, є одними з найдешевших. Дані батареї перезаряджаються, завдяки чому їх показники ефективності високі, а ціна – порівняно низька.

Процес створення даних акумуляторів відбувався протягом 6 років. Вчені працювали на території 9 країн. Батареї компанії NantEnergy в результаті кропіткої роботи інженерів змогли досягти порога в 100 доларів за 1 КВт-год. Ця вартість в 4 рази нижче, ніж у літій-іонних накопичувачів енергії, які зараз на піку популярності.

Сфера застосування літій-іонних батарей дуже широка – починаючи від бюджетних мобільних телефонів і закінчуючи високотехнологічними електрокарами. Вчені всього світу роками працюють над пошуком нових шляхів в зберіганні енергії. Здешевлення технологій збереження енергії від альтернативних джерел дозволить зробити великий крок на шляху до енергонезалежності в світовому масштабі. Саме тому успішні спроби створення інновацій в даній сфері приковують до себе підвищену увагу наукової громадськості.

Нова технологія компанії NantEnergy заснована на використанні оксиду цинку. За словами глави компанії Патріка Соон-Шіонг, його команді вдалося створити абсолютно новий пристрій, який в перспективі здатен створити кардинально нові економіки на основі енергії поновлюваних джерел.

Під час розробки та тестування цинкових акумуляторів група вчених компанії працювала на території дев’яти країн. Крім того, для тестування розробки було задіяно більше сотні населених пунктів, в яких розміщували фотоелектричні модулі і самі цинкові накопичувачі. За підсумками тестування творці цинкових батарей заявили, що їх системи зберігання енергії протягом усього часу випробувань зуміли забезпечити безперебійне функціонування стільникових веж. Варто відзначити, що накопичувачі на основі цинку встановлювалися у віддалених районах, де було відсутнє підключення до загальної енергетичної мережі.

Заяву про успішність тестувань технології було зроблено минулої осені в рамках міжнародного саміту «One Planet». Даний захід було організовано на честь виконання умов кліматичної угоди європейськими країнами.

Інвестиційну підтримку розробці цинкових батарей надав Всесвітній банк. Фірма NantEnergy отримала 5 мільйонів доларів на розвиток інноваційної технології. Цинкові батареї вже отримали понад 100 патентів. Компанія-виробник починає активно виводити нововведення на світовий ринок.

Слід зазначити, що компанія на даний момент приймає замовлення на поточний рік. За попередніми оцінками впродовж року технологія здатна принести близько 50 мільярдів доларів творцям. Цинкові батареї можуть бути застосовані в багатьох виробничих сферах і не тільки. Фахівці стверджують, що низька ціна таких накопичувачів енергії зробить їх популярними для домашнього зберігання енергії в рамках приватних СЕС і ВЕС.

Творці нових цинкових батарей акцентують увагу на їх низькій вартості не просто так. Для порівняння: літій-іонні накопичувачі мають ціну близько 300-400 доларів за 1 КВт-год, в той час як цинкові батареї мають вартість 100 доларів при такій же продуктивності. Як недолік у інновації виділяють її габарити – серійний цинковий акумулятор за розміром відповідає невеликому портфелю. Батарея заряджається за допомогою трансформації оксиду цинку в цинк і О2. Розряджається акумулятор шляхом окислення цинку. Під час тестування цинкова батарея забезпечувала роботу вежі стільникового зв’язку протягом 3 діб без перебоїв.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.