У Києві буде побудовано новий міст для пішоходів та велосипедистів, оснащений сонячними батареями

0
25


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Київський парк «Хрещатий» буде поєднано з Володимирскою гіркою новим мостом, який буде оснащено сонячними батареями. Міст буде розрахований на пішоходів та велосипедистів. Сонячні батареї на мосту будуть забезпечувати екологічне освітлення.

14 грудня  було затверджено план проекту на засіданні містобудівної ради. Згідно з планом, новий проект стане повноцінною спорудою, пропускна спроможність якої буде розрахована не тільки на пішоходів та велосипедистів, а й на снігоприбиральну техніку. Питання пересування снігоприбиральної техніки залишається актуальним для даної місцевості, тому новий проект зможе вирішити масу проблем під час поганих погодних умов.  Також міст буде оснащено оглядовими майданчиками, освітленням та відеоспостереженням.

Згідно з планом будівництва, посередині мостового полотна, завширшки шість метрів, буде розташовано велосипедну доріжку.  Також планується встановити підігрів для велосипедної доріжки, щоб запобігти накопиченню снігу, води та льоду взимку – головних проблем української зими.

Але головною особливістю буде встановлення сонячних батарей. Вони необхідні для виробництва електричної енергії екологічним і безпечним для навколишнього середовища шляхом. Отримана електроенергія буде направлена на освітлення мосту.

Місце для майбутнього будівництва дуже непросте в архітектурному сенсі. Задля будівництва мосту знадобляться опори не менше 36 метрів заввишки. Також дуже складно буде гармонічно вбудувати даний міст в навколишнє архітектурне середовище – звичайні мости тут будуть недоречні.  В архітекторів ще одна складна задача – міст має бути майже непомітним з лівого берега Дніпра інакше споруда буде неестетично виглядати, та виділятися серед інших архітектурних споруд.

Зона будівництва є заповідною, тому проект буде переданий в комісію ЮНЕСКО на узгодження будівництва. Довжина моста становитиме 222 метри. Міст буде розташовано на великій висоті, та матиме в конструкції три зигзаги.

Особливості даної стратегії будуть такими, що пішоходи будуть на кожному з відрізків мосту будуть бачити перед собою різні панорами. З висоти цієї архітектурної споруди можна  побачити ключові райони Києва – Поділ, північні райони, Європейську площу, Троєщину, береги Дніпра, Києво-Печерську лавру. Але головна естетична задумка мосту  – пішоходи зможуть побачити князя Володимира на одному рівні з ним – обличчя і вбрання князя будуть як на долоні. Можливості так близько побачити великого князя в киян и гостей міста досі не було.

Міст буде оснащений оглядовими майданчиками із скляним полом. Пішоходи зможуть милуватися пейзажами Києва просто під ногами. Освітлення мосту буде енергозберігаючим, а в майбутньому планується встановити і підсвітку в нічний час. Також міст буде оснащений охоронними системами та відеокамерами – все за останнім словом техніки.

Будівництво моста є важливою віхою в сполученні туристичних міст Києва – міст зв`яже дві великі святині української столиці – Києво-Печерську Лавру та Парк Слави. На будівництво моста буде виділено кошти з міського бюджету. Вже в наступному році, коли проект буде затверджено та вирішені деякі формальності, будівництво моста нарешті буде розпочато.

Міст зробить пересування між основними туристичними об єктами столиці комфортним, швидким і цікавим, а сонячні батареї забезпечать освітлення і роботу системи відеоспостереження  енергозберігаючим, економічно вигідним та екологічним.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.