У місті Рівне з’явилися сонячні панелі більш ніж за півмільйона гривень на даху житлового будинку.

0
269


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Багатоповерхівка, що знаходиться на вул. Тихій, була модернізована жителями цього будинку. Вони встановили сонячні панелі, загальна площа яких склала більше сорока квадратних метрів.

За словами очільника правління ОСББ під назвою «Мій дім» Алексійчука Романа, сонячні батареї стали доповненням до котельні, що також розташувалася на даху десятиповерхового будинку. Фінансова допомога в реалізації проекту була надана «Муніципальною програмою сталого розвитку». Таке сприяння покрило майже 70 % грошових затрат.

Дахова котельна є багатофункціональною. Окрім того, що вона обігріває багатоповерхівку, підігрів та постачання гарячої води також виконує вона. Така установка значно економить використання газу і відповідно заощаджує кошти. Геліосистема, що наразі розташована також на даху, покликана допомагати котельній. Якщо в зимовий час сонячні батареї будуть забезпечувати роботу котлової установки, то влітку вони будуть переключатись на забезпечення енергією електричних бойлерів, що нагрівають воду для потреб жителів. За таких умов температура гарячої води становитиме більше 70 градусів Цельсія. Жителі будинку самостійно будуть регулювати потрібну їм температуру, змішуючи гарячу та холодну воду.

Пан Алексійчук стверджує, що в сонячний та морозний день узимку можна отримувати високий КПД від сонячних батарей. Для цього достатньо виконати деякі налаштування, щоб пристосувати геліосистему до особливостей клімату даної місцевості. Очільник ОСББ також зазначив, що перші видимі результати роботи сонячних колекторів жителі багатоповерхівки побачать весною.

Впровадження проекту дозволить мешканцям зекономити на сплаті комунальних послуг близько 30 %. Інвестиції в даний проект склали приблизно 600 000 гривень.

Голова ОСББ «Мій дім» наголошує, що реалізація проекту стала можлива завдяки фінансовій підтримці «Муніципальної програми сталого розвитку», яка оплатила 70 % від загальної вартості. До того ж, жителі отримали допомогу від Держави у розмірі 60 000 гривень в рамках програми енергоефективності. Частина коштів була взята в кредит в Укргазбанку.

Нова геліосистема була введена в експлуатацію в перших числах грудня. Сонячні батареї були встановлені впродовж трьох місяців. На початку лютого поточного року ОСББ подало заявку на розгляд до муніципальної програми, а в травні вже розпочали монтажні роботи.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.